Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nová šance pro lidi s dluhy. Projděte si, jak se změní oddlužení od Kozlík z Roháčku - Takže stát chce, aby lidé s dluhy se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 10. 2018 13:41

  Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---

  Takže stát chce, aby lidé s dluhy se zapojili do legální ekonomické činnosti a začali platit daně a odvody na pojištění.
  Insolvenční správce to nepoškodí, ti mají svůj příjem od dlužníka v insolvenci nadále jistý, takže ti očekávají větší přísun klientů a samozřejmě souhlasí. Co ale věřitelé?

  Významně se zhoršuje situace věřitele, a to hlavně těch slušných, jako dodavatele elektřiny či plynu, nájemce bytů, oprávnění při náhradě škod.
  Bude stát schopen rozpoznat ty, kteří se úhradě dluhů vyhýbají a účelově se pohybují v šedé ekonomice a nejsou ochotni uhradit ani 30% dluhu? Myslím, že ne, v zájmu státních příjmů se pohledávkami běžných věřitelů už nebude třeba zabývat.

 • 29. 10. 2018 13:52

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Je už na čase, aby se konečně situace věřitele významně zhoršila. Momentálně se podpora věřitelů zvrhla v to, že se z bagatelních dluhů stávají astronomické částky. Exekutoři jsou zcela beztrestní, a klidně mohou zabavovat majetek i nedlužníkům. Dostali jsme se k cca miliónu lidí v exekucích ve státě s 11 milióny obyvateli. To vše svědčí pro to, že je tu ochrana věřitele rakoivnně přebujelá.

 • 30. 10. 2018 13:34

  Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---

  Nejde o přebujelou ochranu věřitele, ten je tady na posledním místě.
  Nastavení systému vyhovuje především jeho provozovatelům, tedy insolvenčním správcům a exekutorům, skutečný věřitel s nárokem na úrok z prodlení ve výši 8,5% z dluhu astronomickou částku neudělá, navíc je v pořadí až poslední, po té co jsou uhrazeny pohledávky insolvenčního správce/exekutora a případných přednostních věřitelů (státu, zdravotních pojišťoven atd.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).