Hlavní navigace

Nekalé praktiky při oddlužení. Posílejte nám smlouvy a příběhy

Redakce

Oddlužíme vás zadarmo! Ušetřete 70 % dluhů! Vaše dluhy na naši hlavu! Setkali jste se s neférovými praktikami při oddlužení? Nenechte si je pro sebe.

V roce 2011 jsme k vám vyslali výzvu Braňte se lichvě! Pošlete nám smlouvy a příběhy. Následné naše mapování příběhů a rozsáhlý průzkum nekorektního chování neznačkových finančních společností inspiroval zákonodárce k novele zákona o spotřebitelském úvěru. Lichvářům se tak minimálně zkomplikovalo jejich „podnikání“.

Kromě neférových úvěrových společností však existuje i další oblast, která je pro některé podnikatele a firmy doslova zlatým dolem. Na dluzích se dá slušně vydělat, pokud v této oblasti umí chodit, znají správné lidi a mají kolem sebe správné společnosti odkupující a vymáhající pohledávky.

Oddlužovačky s. r. o.

Nejčastější neférová nabídka tzv. oddlužovaček, tedy společností nabízejících oddlužení, spočívá v několika rovinách:

  1. Snaží se vzbudit zdání, že jejich služby jsou zadarmo, skrývají se za tvář „poradny“.
  2. Nabízejí zpracování oddlužení za tučný poplatek bez ohledu na jeho výsledek.
  3. Nabízejí poradenství, konzultaci a komunikaci s věřiteli za poplatky, které jsou někdy i více jak dvojnásobkem advokátního tarifu.
  4. Zpracování oddlužení nabízejí za poplatek i v situaci, kdy dlužník evidentně soudní souhlas s povolením oddlužení obdržet nemůže.
  5. Jako řešení „stop dluhům“ nabízejí i přeúvěrování nebo zástavu nemovitosti.
  6. Překrucují význam slova „insolvence“ a „oddlužení“, takže často vzniká dojem, že s jejich službami je úspěch zaručený a je na něj zákonný nárok.
  7. Během soudem povoleného oddlužení vyžadují poplatek za „dohled nad dlužníkem“.

Bohužel, nekorektně se chovají i někteří advokáti. Využívají neznalosti lidí a za své rady a pomoc s oddlužením si účtují běžnou sazbu advokátního tarifu. Na tom není nic nezákonného. Problém je v etické rovině: člověk s dluhy musí vynaložit tisíce korun za právní rady, přitom s dodanými podklady žádost o povolení oddlužení zvládne za dvě hodiny zpracovat i advokátní koncipient.

Manipulují s vámi

Všechny tyto body lze shrnout do tří slov: manipulace se spotřebiteli. Pokud jste si zkušenost s oddlužovacími společnostmi prožili na vlastní kůži, anebo víte o lidech ve svém okolí, nebojte se nám s těmito zkušenostmi svěřit.

Pošlete nám smlouvy a příběhy!

Byli jste podvedeni? Naletěli jste oddlužovacím společnostem a jejich agentům? Víte o někom dalším? Pošlete nám své smlouvy a příběhy. Zmapujeme váš příběh a ty nejlepší zveřejníme.

Nemusíte mít obavy z osobních údajů, klidně si začerněte vaše datum narození, jméno a příjmení, adresu, číslo účtu apod. Pokud si je tam přesto dobrovolně necháte, nepředáme vaše údaje mimo redakci a právní poradnu. Vaše osobní údaje nezveřejníme a nebudeme publikovat. Rovněž uděláme vše pro to, aby nebylo možné váš příběh spojit s konkrétním člověkem a takto vás identifikovat.

Pište na e-mail: redakce@mesec.cz

Poštovní adresa: Redakce Měšec.cz, Internet Info, s. r. o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha 6

Telefon: 277 004 624–5, 245 008 070

Našli jste v článku chybu?