Hlavní navigace

Nekalé praktiky při oddlužení. Posílejte nám smlouvy a příběhy

8. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Oddlužíme vás zadarmo! Ušetřete 70 % dluhů! Vaše dluhy na naši hlavu! Setkali jste se s neférovými praktikami při oddlužení? Nenechte si je pro sebe.

V roce 2011 jsme k vám vyslali výzvu Braňte se lichvě! Pošlete nám smlouvy a příběhy. Následné naše mapování příběhů a rozsáhlý průzkum nekorektního chování neznačkových finančních společností inspiroval zákonodárce k novele zákona o spotřebitelském úvěru. Lichvářům se tak minimálně zkomplikovalo jejich „podnikání“.

Kromě neférových úvěrových společností však existuje i další oblast, která je pro některé podnikatele a firmy doslova zlatým dolem. Na dluzích se dá slušně vydělat, pokud v této oblasti umí chodit, znají správné lidi a mají kolem sebe správné společnosti odkupující a vymáhající pohledávky.

Oddlužovačky s. r. o.

Nejčastější neférová nabídka tzv. oddlužovaček, tedy společností nabízejících oddlužení, spočívá v několika rovinách:

legislativni_zmeny_21

  1. Snaží se vzbudit zdání, že jejich služby jsou zadarmo, skrývají se za tvář „poradny“.
  2. Nabízejí zpracování oddlužení za tučný poplatek bez ohledu na jeho výsledek.
  3. Nabízejí poradenství, konzultaci a komunikaci s věřiteli za poplatky, které jsou někdy i více jak dvojnásobkem advokátního tarifu.
  4. Zpracování oddlužení nabízejí za poplatek i v situaci, kdy dlužník evidentně soudní souhlas s povolením oddlužení obdržet nemůže.
  5. Jako řešení „stop dluhům“ nabízejí i přeúvěrování nebo zástavu nemovitosti.
  6. Překrucují význam slova „insolvence“ a „oddlužení“, takže často vzniká dojem, že s jejich službami je úspěch zaručený a je na něj zákonný nárok.
  7. Během soudem povoleného oddlužení vyžadují poplatek za „dohled nad dlužníkem“.

Bohužel, nekorektně se chovají i někteří advokáti. Využívají neznalosti lidí a za své rady a pomoc s oddlužením si účtují běžnou sazbu advokátního tarifu. Na tom není nic nezákonného. Problém je v etické rovině: člověk s dluhy musí vynaložit tisíce korun za právní rady, přitom s dodanými podklady žádost o povolení oddlužení zvládne za dvě hodiny zpracovat i advokátní koncipient.

Manipulují s vámi

Všechny tyto body lze shrnout do tří slov: manipulace se spotřebiteli. Pokud jste si zkušenost s oddlužovacími společnostmi prožili na vlastní kůži, anebo víte o lidech ve svém okolí, nebojte se nám s těmito zkušenostmi svěřit.

Pošlete nám smlouvy a příběhy!

Byli jste podvedeni? Naletěli jste oddlužovacím společnostem a jejich agentům? Víte o někom dalším? Pošlete nám své smlouvy a příběhy. Zmapujeme váš příběh a ty nejlepší zveřejníme.

Nemusíte mít obavy z osobních údajů, klidně si začerněte vaše datum narození, jméno a příjmení, adresu, číslo účtu apod. Pokud si je tam přesto dobrovolně necháte, nepředáme vaše údaje mimo redakci a právní poradnu. Vaše osobní údaje nezveřejníme a nebudeme publikovat. Rovněž uděláme vše pro to, aby nebylo možné váš příběh spojit s konkrétním člověkem a takto vás identifikovat.

Pište na e-mail: redakce@mesec.cz

Poštovní adresa: Redakce Měšec.cz, Internet Info, s. r. o., Milady Horákové 116/109, 160 00 Praha 6

Telefon: 277 004 624–5, 245 008 070

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).