Hlavní navigace

Názor k článku Na pracovní cestě téměř oslepl, ale odškodnění se nedočkal od Jan Slanina - V daném případě rozsudek působí racionálně: zaměstnavatel fakt...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 5. 2012 9:46

  Jan Slanina

  V daném případě rozsudek působí racionálně: zaměstnavatel fakt nemůže za to, že se zaměstnanec zatoulal na nábřeží a fotil si tam bílé noci, takže se stal snadným terčem lupiče (a i ty záležitosti s řešením účastnického poplatku a mapováním cesty se mi jeví takové pofidérní).

  Stejně tak není pracovní úraz to, když někdo na služebce od sexuální pracovnice chytí syfilis.

  Ale v obecné rovině se mi ten rozsudek vůbec nelíbí. Zaměstnavatel má širokou možnost rozhodnout, jak velkému riziku zaměstnance na pracovní cestě vystaví, takže by měl nést i odpovídající odpovědnost, když ne objektivní, tak alespoň objektivní s možností liberace.

  Kdysi jsem byl vyslán na služebku do významné metropole, ale ubytován v hotelu v její nejhorší čtvrti, přičemž můj zaměstnavatel odmítal proplácet taxíky. Naštěstí mne cestou do/z hotelu nikdo nevzal po hlavě. Kdyby připlatili za hotel v dobré čtvrti nebo mi povolili taxík, tak tam nějaký prostor pro liberaci vidím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).