Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Na pracovní cestě téměř oslepl, ale odškodnění se nedočkal od Nepojištěný mstitel - Neznáme sice podrobnosti, ale lze dedukovat... Takže si...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 5. 2012 18:10

  Nepojištěný mstitel (neregistrovaný) ---.torservers.net

  Neznáme sice podrobnosti, ale lze dedukovat... Takže si to lidi hlavně dobře zapamatujme a trubme to do světa: Nikdy nepojišťuj své zaměstnance u Kooperativy, plnění se vyhýbá jako čert kříži!

 • 24. 5. 2012 23:28

  Neinformovaný (neregistrovaný) ---.torservers.net

  Zaměstnance nemám. Vím že, přinejmenším naposledy, v roce 2008 to bylo jak říkáte a Kooperativa byla ze zákona určena jako jediná pojišťovna pro tento druh pojištění.

  Osobně jsem si myslel, že tato disproporce a monopol již neexistuje. On je na palici i celý zákon.
  Myslím, že existuje spousta firem pro které, nejen pro ně ale i pro ostatní zúčastněné, by bylo mnohem prospěšnější kdyby měly peníze složené na transparentním účtu (transparentním minimálně pro finanční a sociální správu) a z těchto peněz by přímo odškodňovali zaměstnance bez nutnosti mít speciální pojištění.

  Nikdo mi také nevymluví, že firmy nemají možnost "výhodněji" než prostý občan sjednat indivudální pojištění, které by chránilo jejich zaměstnance i v jiných situacích než vyžaduje zákon.

  Celkem by mne zajímalo, zda se už někdy stalo, že firma byla souden shledána povinnou vyplatit zaměstnanci odškodnění, ale pojišťovna měla názor odlišný a s firmou, svým zákazníkem, se soudila.
  Také by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby v případě podobném tomu současnému, poskytla firma zaměstnanci svoji právní pomoc nebo pomoc jimi placeného právníka proti pojišťovně. Pokud existuje opravdu jediná schválená pojišťovna, firmě jako klientovi vztah vypovědět nesmí a bezdůvodně a svévolně službu zdražit snad také ne...

 • 25. 5. 2012 10:12

  AAA (neregistrovaný) 62.216.147.---

  Ja myslim ze existuje. Byl schvalen zakon kterym se to melo zrusit a toto pojisteni mel prevzit primo stat. To ted je ale zamer taky zrusit a nahradit to standardni konkurenci pojistoven.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).