Hlavní navigace

Názor k článku Myslet na důchod včas se vyplatí od guest - To už se dostáváme do úplně jiné roviny....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 6. 2009 7:59

    guest (neregistrovaný)
    To už se dostáváme do úplně jiné roviny. Já reagoval na předchozího pisatale, který správně uvedl, že zvyšování kvalifikace je mnohdy kontraproduktivní, v lepším případě ničemu nepomůže (vyššímu platu). To co píšete Vy na této věci nic nemění.

    Vidím to i na sobě. Pracoval jsem ve firmě, kde byla práce dost náročná na bednu, ale šéf platil stejně odborníky jako třeba účetní nebo dělníky. Protože účetní měla dvě děti a on to bral tak, že potřebuje peníze na to, aby je uživila, kdežto řada nás odborníků nižšího věku ještě děti neměla, tak šéf si řekl: "Ale jim to bude stačit, oni bydlí u rodičů, nepotřebují tolik peněz, dám jim jen tolik, aby mi neutekli jinam..." Nejvíc peněz (kromě šéfa) v té firmě měl prý člověk, který měl děti 3... Za těchto podmínek a uvažování šéfa by mi bylo zvyšování kvalifikace platné jako mrtvému opasek. Našel jsem si práci jinou, ani ne tak náročnou "na bednu" a kvalifikaci s vyšším platem. Z toho plyne ponaučení, že pro velikost platu není až tak důležitá kvalifikace, jako spíše to, jakou konkrétní práci a firmu si člověk najde.

    A nějak nechápu proč by měl být vlastník titulu PhD schopen se zaměstnat sám, to mi jaksi uniká. Je řada oborů, kde člověk sám neznamená nic, pracuje se v odděleních a týmech aby se dospělo k nějakému výsledku. Sám může člověk opravovat boty nebo šít kalhoty, ale vyrábět auta, ponorky nebo letadla jeden člověk nemůže. Fotbal hraje 11 hráčů a i ten nejlepší fotbalista světa kdyby hrál sám by si proti týmu 11 hráčů ani neškrtnul.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).