Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Myslet na důchod včas se vyplatí od renatus - Penzijní fondy fungovali u bank ze zákona jako...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 6. 2009 22:12

  renatus (neregistrovaný)
  Penzijní fondy fungovali u bank ze zákona jako zajištěné podílové fondy. Nesměli vyplatit mínus ale třeba 0. Ale změnou zákona o přeměně PF na důchodové společnosti, které budou živi z poplatků a mohou mít výnos mínus skončí status zajištěného fondu a bude normální fond, který bude připisovat státní příspěvky, které však spolknou banky na poplatcích a vyrovnáním roční ztráty na kapitálových trzích. Nemusejí vyplatit ani to co tam člověk uložil. Bude to zlodějna pro banky. Banky se pak jako správci nemusejí snažit vydělat na trzích!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 19. 6. 2009 17:52

  Paly (neregistrovaný)
  Tak u normálního fondu snad každý požaduje možnost tento fond kdykoliv opustit = fond se musí snažit výnos připisovat, jinak přijde o klienty. U takového rizika asi nikoho nenapadne upsat se na 30 let.
  Jak mají v budoucnu fungovat PF nemám přesnou představu, ale za jisté považuji, že i u dynamické formy spoření na důchod se státním příspěvkem bude možnost přejít do jiného fondu bez ztráty kytičky = fondy budou muset soutěžit, aby jim zůstali klienti. Zlodějina to ze zásady nebude. Kdo si to myslí, tak pak ať si dopadne tak, že v 60-ti zjistí že ze 5 let bude muset pod most a jíst bude jen co najde v popelnici.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).