Hlavní navigace

Názor k článku Malý test kurzů platebních karet od Vít Šesták (v6ak) - > konverzní přirážka o víkendu Tomu se lze obvykle...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2019 12:32

  Vít Šesták (v6ak)

  > konverzní přirážka o víkendu

  Tomu se lze obvykle vyhnout směnou před víkendem (podle Londýnského času). Pokud ovšem nejedete do tak exotické destinace, že Revolut nenabídne mít zůštatek v té měně.

  > Takže pořídit si kartu a ještě "s mokrou" vyrazit na měsíční "turné" po světě je nejlepší způsob, jak si zadělat na problémy.

  To asi ano, na druhou stranu jsem do zahraničí nikdy nejel s jednou kartou od jedné banky.

  Mimochoden, ty blokace se týkaly karty, nebo celého účtu? Já jsem asi trochu netypický uživatel a využívám více převody než platby kartou. Jednou jsem si z nich udělal i směnárnu – vyměněná EUR jsem si poslal do české banky a vybral. Poplatky banky za příchozí platbu a výběr v EUR vyšly cca na 1 EUR.

  > 1 % vratka Hello Bank (maximálně 500 Kč za měsíc) platí stále

  Hmm, koukám na to. Takže pokud to dobře chápu, na kreditku pošlete více než dlužíte, tím vznikne kladný zůstatek (díky kterému se vyhnete úroku), jdete k bankomatu, tam vyberete částku v přepočtu nad 4 000 CZK a zaplatíte k tomu poplatek 80 CZK (který ale při výběru nad 4 000 CZK vyjde pod 2 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).