Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Malý test kurzů platebních karet od milan - Já revolut mám a ty limity jsou vopruz,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2019 10:49

  milan (neregistrovaný) ---.simobil.net

  Já revolut mám a ty limity jsou vopruz, ale chápu to kvůli tomu praní špinavých peněz. Zrovna min. rok jsem posílal 2000€ a vše bylo v pohodě, min. měsíc jsem poslal 7000€ a do druhého dne byl účet zablokován a chtějí doložit původ peněz - řikám že to jsou moje úspory a přiložil bankovní výpis z banky ze kterého jsem těch 7000€ posílal, do 24h účet odblokován, ale dělat to někde na dovolené by byl vopruz fakt.

  Revolut má také vady na kráse - přes víkend + 1% vyšší kurz, limity na výběr..ale kdo ti dnes dá 200€ ZDARMA výběry po celém světe (neberu v potaz PREMIUM karty od ČSOB/ERSTE) + ti dají kurz asociace. Mě třeba 200€ bohatě stačí, většinou platím kartou a cash max. na taxíka, nebo nějakou zmrzlinu, kávu za pár šupů.

  Jinak těch karet, které mají kurz asociace je víc, ale nejsou v CZ :-D Já třeba ještě používám N26, která taky neodrbáva zákazníka - mají sice poplatek za výběr cca 1.5% mimo eurozónu, ale je to stále méně než nějaká spořka, která má šílený kurz a ještě nekřesťasnký poplatek za výběr v zahraničí

 • 11. 5. 2019 12:28

  Patrik Chrz

  Výběr zdarma a kurz asociace má Hello. Je tam totiž možnost nastavit jakou výhodu člověk chce a místo 1 % vratky minimálně 500 Kč lze vybrat právě výběr z bankomatu v zahraniční zdarma.

  Má to ale dva háčky:
  1) zvolit/změnit výhodu lze pouze 1 krát za rok. A mně je milejší 12 x 500 Kč, tedy mi karta každý měsíc přinese 6 tisíc Kč, než ten výběr zdarma (na to mám jiné karty)

  2) výběr je ihned úročen, nevztahuje se na to bezúročné období. To lze ale obejít tak, že se karta "přebije"

  Dále mají výběr zdarma karty mBank Svět a Richee/Creditas, které sice nemají kurz asociace, ale mají kurz velmi dobrý. Ještě by šla použít debetní karta Unicredit ve spojení s eurovým účtem (všechny platby se kurzem asociace konvertují na eura a následně kurzem deviza-prodej na měnu účtu, napojením karty na eurový účet se poslední krok odstraní), ale to už je trochu zbytečná manipulace, je potřeba eurový účet plnit eury, ale ne za kurz banky, ale přes nějakou devizovku, která má u banky účet, aby to nebyla SEPA platba. Nicméně od půlky prosince budou SEPA platby za cenu korunových plateb, takže by to už mohlo začít dávat smysl.

  Pak mají výběry v zahraničí zdarma zmíněné prémiové účty od ČS, ČSOB a KB a s přimhouřením oka Equa (za 9 Kč). S přimhouřením obou očí Air Bank (jen u Velkého tarifu za 100 Kč měsíčně a jen v Evropě).

 • 11. 5. 2019 12:43

  Vít Šesták (v6ak)

  Dodal bych, že ty limity revolutu na výběry bankomatu zdarma atd. se liší podle měny. Já jsem dostal limit v CZK, tedy z bankomatu 4 500 CZK / měsíc a 120 000 CZK / měsíc směna. Měsíc má pro mě začátek podle data registrace, nezačíná mi tedy prvního. Limity a jejich čerpání vidím v More / Profile / Price plan.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).