Hlavní navigace

Názor k článku Malý test kurzů platebních karet od Patrik Chrz - Revolut nemám - musel jsem vybírat z karet,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 5. 2019 9:26

    Patrik Chrz

    Revolut nemám - musel jsem vybírat z karet, které mám, dvě jsem si půjčil od kamaráda. On je celkem problém přesvědčit někoho "půjč mi svoji kartu, já si s ní budu v zahraničí platit" :).

    Navíc test probíhal o víkendu a to má Revolut 0,5 % poplatek, ve výsledku by tak kurz nijak zajímavě nevyšel. Podle toho, co se píše v diskusních fórech je rozdíl oproti kurzům, které mají karty používající kurz MasterCard bez příplatku minimální (nějaké 2 haléře na euru), test probíhal 19. 4., tak kdo máte Revolut kartu, můžete schválně napsat, jaké jste měli kurzy. Ano, je to sice možné vyřešit směnou před odjezdem, jenže pak by do srovnání vstoupila i změna kurzu mezi jednotlivými dny plateb.

    Bohužel pro mé účely je Revolut velmi obtížně použitelný (proto ho nemám). Má nízké limity pro výběr z bankomatu (ve skupině obvykle mám funkci pokladníka, takže bych na limit narazil prakticky při každém výletu) a dále má "tajný" limit, po kterém se karta zablokuje a musíte dokládat příjmy, aby se opět odblokovala. A jak se píše v diskusním fóru, je to celkem problematický proces, kdy vše řešíte anglicky, častokrát zasíláme doklady opakovaně. Řešit tohle kvůli 2 haléřům na 1 euru? A když započtu 1 % vratku u karet skupiny Hello, tak proti nemá šanci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).