Hlavní navigace

Názor k článku Jít do druhého pilíře nebo zvolit jinou možnost? od Láďa - V podstatě jste si sám odpověděl. Tato reforma staví...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 12. 2012 14:03

    Láďa (neregistrovaný) ---.sta.ji.cz

    V podstatě jste si sám odpověděl.
    Tato reforma staví na tom, že se nám někteří snaží vnutit představu, že ví, jak bude svět vypadat za 40, 50 možná 100 let. Ale podívejme se o sto let zpět: kdo by v tu dobu odhadl první světovou válku, hospodářskou krizi, druhou svět. válku, nástup komunismu (měnovou reformu), sametovou revoluci, nynější krizi... To jsou všechno faktory, které ovlivňují naše životy i finance a dnes mi bude někdo říkat, jak to bude vypadat za 40 let?
    Vaše hraní si s redukčními hranicemi má jednu zásadní chybu - redukční hranice zůstanou stejné jak pro ty co vstoupí do druhého pilíře, stejně tak pro ty, kteří nevstoupí. Až po redukci OVZ na výpočtový základ se výpočet mění, kdy za každý rok doby pojištění získá důchodce za dobu, po kterou byl účasten II. pilíře, 1,2 % VZ místo 1,5 %. Procentní výměra důchodu se mu tedy sníží o 1/5. Po započtení základní výměry se důchod sníží o cca 1/6, přitom na pojištění odvedete méně pouze o cca 11 % (25 místo 28).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).