Hlavní navigace

Názor k článku Jednou šlápnete mimo zákon a zpět vás společnost nevezme. Nezískáte ani práci od Carlos - Na jednu stranu zaměstnavatele chápu. sám jsem ve...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 12. 2017 20:36

  Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Na jednu stranu zaměstnavatele chápu. sám jsem ve dvou posledních zaměstnáních taky dokládal výpis z trestního rejstříku. Pokud už tam ale někdo má nějaký záznam, tak co má dělat? To nebude nikde pracovat, protože ho kvůli tomu nikde nevezmou a bude na sociálních dávkách tak dlouho než mu to vymažou z rejstříku?

  Takže krom toho, že nás daňové poplatníky stál ten člověk skoro 30 000 Kč měsíčně, pokud byl ve vězení, tak nás bude stát další peníze na sociálních dávkách po dobu třeba 10 let než mu ten záznam vymažou, jestli tomu dobře rozumím. A poté ho už tuplem nikde nevezmou, protože každému bude divné, že 15 let v kuse nepracoval a tudíž buď nemá praxi nebo to bude vypadat tak, jakože pracoval někde na černo.

  Připomíná mi to nedávný pořad s Jílkovou na ČT, kde byl v publiku jeden mladý Rom, který by rád pracoval, ale nikde ho nevzali právě proto, že je Rom.
  Na jedné straně se říká: "no jo cikáni, ti pracovat nebudou, jen pobírat dávky..." a na straně druhé, když už se najde jeden takový, který pracovat chce, tak ho nepřijmou, protože si myslí, že by tam třeba něco kradl nebo nepracoval dobře. Je to začarovaný kruh a kdo a ve kterém místě ho má rozetnout?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).