Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jednou šlápnete mimo zákon a zpět vás společnost nevezme. Nezískáte ani práci od LU - Já pracuju v Norsku a tady je to...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 12. 2017 16:25

  LU (neregistrovaný) 2001:4643:13fd:----:----:----:----:----

  Já pracuju v Norsku a tady je to tak, že zaměstnavatel nesmí nahlížet do trestního rejstříku. Může však chtít "souhlas od Policie", že tuto práci dělat můžete. V praxi tedy uchazeč napíše žádost o tento souhlas a připojí tam pro jakou pracovní pozici ti bude a jaká bude její náplň. Takže člověk, co měl vážnou dopravní nehodu, kterou zavinil, nebude smět řídit autobus, ale do toho skladu nebo za kasu může. Člověk, co onanoval před malejma holčičkama si už ve školce neškrtně, ale řídit ten autobus může.

 • 15. 12. 2017 20:26

  Carlos (neregistrovaný) ---.infos.cz

  Tomu říkám přístup. Tento zákon a postup asi vymýšlel někdo, kdo má IQ alespoň 110, což se o našem banánistánu a zákonodárcích říci nedá.
  Takže zaměstnavatel popíše pracovní pozici a dostane se mu pak souhlasu nebo zamítnutí třetí strany přičemž se nedozví, jestli má dotyčný úplně čistý trestní rejstřík nebo v něm má jen prohřešek, který s daným zaměstnáním nekoliduje. Do čehož mu v podstatě nic není. To se mi líbí.

 • 16. 12. 2017 9:45

  Patrik Chrz

  Málokdo si uvědomuje, že všechny tyhle regulace zvýhodňují zejména ty "špatné". Když nelze legálně získat "ověřené" informace, rozhodují se zaměstnavatelé (ale třeba i banky při poskytování úvěrů) na základě těch méně ověřených, domněnek, předsudků či prosté pravděpodobnosti.

  Takže na to, jestli získáte práci má vliv třeba věk a pohlaví (pravděpodobnost nemoci, otěhotnění), bydliště (tzv. vyloučené lokality), přátelé (kontakty na Facebooku), atd. Prostě se vás nesmí na něco napřímo zeptat a tak, pokud má z čeho vybírat, upřednostní toho, kdo mu statisticky vychází vhodnější, i když data pro toto rozhodnutí nemusí mít k dispozici úplně správná. Ale protože se vás na to nesmí zeptat, nemůžete mu vyrátit, že jeho závěry jsou postavené na nesprávných informací. Protože dostanete nemastnou-neslanou odpověď, že byla dána přednost jinému kandidátovi.

  Mně třeba strašně pomohlo, když mi moje kontaktní osoba z pracovní agentury prozradila, co se na mne potenciálnímu zaměstnavateli nelíbilo - šlo o určité chyby v neverbální komunikaci z mé strany. Poměrně dlouho jsem hledal jiné místo a pořád jsem dostával tyhle nemastné-neslané odpovědi. Až tehnle člověk mi po pravdě řekl, jak mě u pohovoru zhodnotili - zaměřil jsem se na to a během velmi krátké doby jsem měl nové místo.

 • 1. 1. 2018 23:06

  Ripper (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Tak to mas presne pravdu. Ja zas prisel na to ze zamestnavatele, ani tolik neresi znalosti jen, klidne te vezmou do IT firmy i kdyz to neznas, moc neumis ale cumej na dojem a vzhled!!!!! Prisel jsem na to tak, ze me uz pani na pracaku rikala co tohle zmenit, ale radsi ze se nebude o tom bavit. Co kdybych ji zaloval.
  No vymyslel se ulet, zakoupil jsem paruku z Ciny za 120kc, no a ejhle, hned meli zamestnavatele jinej zajem!!!
  Potom jsem mel teda trochu trauma, jak do tej firmy nastoupim, kdyz jsem u pohovoru vypadal jinak :D
  Nastesti tam byla jina personalni, co zastupuje, takze smlouva podepsana a ta netusila jak jsem vypadal u pohovoru :D
  Nakonec jsem si rekl, muzou se neco divit, ale stejne dotycnej pan co byl u pohovoru uz si nedovoli rict, pane vy jste vypadal treba mladsi, mel jste vlas tak a tak, a jak to ze to mate ted tak? Ja vas zde nechci protoze vypadate :D

  Rejstrik trestu teda seriozni firma chce, po me ho chtela snad kazda lepsi firma, ale zas nakonec na to zapomeli, takze jsem v realu nedokladal ale kolegove ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).