Hlavní navigace

Názor k článku Jedno dítě stojí matku několik stovek korun měsíčně na starobním důchodu od Jarmila - Asi budu tvrďák, ale ... proč má mít...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 5. 2017 13:32

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Asi budu tvrďák, ale ... proč má mít rodina nefachčenků díky sociálním dávkám vyšší příjem, než rodina těch, co makají za minimálku, popř. plat minimálce se blížící? Proč nefachčenko nepřijme hůře placenou práci s tím, že na dávkách má víc a bez práce? Ja jsem vždycky žila v domnění, že práce by se měla vyplácet, ne že nefachčenko je na tom líp než ten, kdo maká. Pak by se ovšem nefachčenkové nemohli množit jako králíci, že... Protože by prostě ty děti neměli jak uživit. A z důvodu, že práce by se měla vyplácet, byl pár let nechala nefachčenky klidně i na polívce 2x denně z Armády spásy. Klidně i děti. Protože za ty děti zodpovídají rodiče. Pak by si totiž řada nefachčenků rozmyslela sabotovat školu a kašlat na ni, protože jako negramoty je přece nikdo nezaměstná (a negramotnost berou jako vstupenku do světa sociálních dávek, kde se Makat nemusí, jen robit další a další hladové krky), případně by byli donuceni se vyučit nějakému řemeslu a to pak dělat.
    Jsem odpůrce základního příjmu. příjem by měl vycházet z práce, ne z toho, že si nasekám hafo dětí a budu jásat nad tím, že mi konečně otěhotněla 15-letá dcera, hurá, zase budou dávky!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).