Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jedno dítě stojí matku několik stovek korun měsíčně na starobním důchodu od ivana - Toto téma se mě bytostně týká, proto uvádím...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2017 12:42

  ivana (neregistrovaný) ---.ruk.cuni.cz

  Toto téma se mě bytostně týká, proto uvádím modelovou situaci, kterou jsem zažila:
  1. žena: 40 let, vdaná, VŠ, vedoucí funkce, 4 děti školou povinné
  2. žena: 40 let, svobodná, VŠ, vedoucí funkce, bezdětná.
  1. žena kmitá jak fretka, práce, děti, domácnost, všechny peníze spotřebuje rodina a děti, tu bolí ouško, tu se děti balí na školu v přírodě, tu třídní schůzky, tu všechny děti postupně padnou s planými neštovicemi, manžel potřebuje pochovat, má rýmičku, pořád na plotně hrnce jídla a pračka pere denně.....
  2. žena má veškerý svůj čas a příjem sama pro sebe, více relaxuje, také cestuje, vzdělává se, jezdí na mezinárodní konference, spoří se stavebko nebo jiné investiční produkty, aby byla na důchod zabezpečená, její kariéra i mzda strmě rostou, její důchod bude výrazně vyšší než důchod 1. ženy.
  V důchodu se obě sejdou na lavičce krmit holuby, děti 1. ženy budou svou prací přispívat na vysoký důchod druhé ženy. ...... .
  To jsem chtěla říct. V minulosti byl tento rozdíl alespoň trochu eliminován výrazně dřívějším odchodem do důchodu, v závislosti na počtu dětí, a 1. žena mohla pracovat tzv. "na procenta" a výší důchodu se přiblížit 2. ženě.
  Výše popsanou situaci vnímám jako poměrně vysokou diskriminaci 1. ženy.

 • 30. 5. 2017 13:37

  Jehovista (neregistrovaný) ---.137.broadband16.iol.cz

  Tak zkusme trochu pocitat(v dnesnich cenach at to mame jednodussi - na vysledku to nic nemeni). Rikate vedouci funkce. Takze prijem treba 75 tisic hrubeho. To vychazi na duchod "vysoky" cca 18 tisic. Prumerna zena si ten duchod bude uzivat 17 let, takze "od statu" dostane 3.6 milionu. Kdyz pracuje, tak da statu na socialnim pojisteni mesicne 24 tisic. Po dobu 40 let. To znamena, ze do systemu odvede 11.5 milionu.

  Ted se jeste jednou zkuste zamyslet nad tou "diskriminaci". Kdyby ji stat dnes neobral o tolik penez s prislibem mrzkeho duchodu v budoucnu, mohla za ty penize behem zivota koupit 4 byty, ktere by v duchodu pronajimala detem te druhe zeny a zilo by se ji daleko lip, nez ze statniho duchodu.

 • 30. 5. 2017 14:03

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  "V důchodu se obě sejdou na lavičce krmit holuby...... ."

  A až je dokrmí, tak obě vezmou francouzské hole a řeknou svému doprovodu, "půjdu domů". Tu první vezme za ruku její vnučka a půjdou domů. Tu druhou vezme za ruku najatá pečovatelka a odvede ji domů. Děti té první budou té druhé platit pečovatelku a antidepresiva, aby zvládla pocit prázdnoty a osamění.

  Je to taková lidská vlastnost, že lidé si neváží toho, co mají. A chtějí to, co má ten druhý. Zřejmě máte děti, stojí vás moře času a peněz. A chcete peníze té druhé. Ta druhá má moře volného času a peněz, ale až bude umírat, tak bude sama a nikdo ji nebude chodit na hrob. Ta zase závidí vám vaše děti.

  Osobně jsem zaujatý. Manželce lékaři zakázali mít dítě, protože trvale užívá léky, které poškozují plod. A bez nich by dítě ani nedonosila. Vadí mi, jak má každý plnou hubu keců o tom, jak úžasně se máme, jak máme čas sami na sebe, na cestování, kolik peněz ušetříme. Nechtějí vidět, že děti chceme a trpíme bez nich. Adopci nám zamítli s tím, že manželka je nemocná, takže to nepadá v úvahu. Prý to mám ještě zkusit žádat sám za sebe, ale to nám na úřadě řekli, že to sice ze zákona jde, ale ještě se nestalo, že by někdy dali dítě k adopci samotnému muži. Hlavně že má ale každý plnou hubu keců, jak budu já a moje žena časem zneužívat sociální systém a jejich děti nám budou platit náš vysoký důchod. Ale dítě nám nedáte nikdo, že? Tak si je užijte a nás nechte v klidu umřít samotné a zapomenuté.

 • 31. 5. 2017 12:01

  jojo (neregistrovaný) 46.227.168.---

  Souhlasím s vámi, i když já dítě mám, ale naprosto nechápu nesmyslné stesky zde. Je každého výlučné rozhodnutí, zda se rozhodne mít víc dětí (tedy pokud je to možné zdravotně) a nikdo nemůže nikoho nutit, aby si pořídil třeba 3 a více dětí. Pokud to někdo udělá, dělá to dobrovolně a za podmínek, které jsou mu dobře známy. Pokud žena nehodlá v noci v stávat k dítěti, nemít tolik času jako její bezdětné , dobře vydělávající kamarádky, tak ať ty děti prostě NEMÁ. Nevidím žádný důvod, proč by celá společnost měla padat na zadek, protože si někdo pořídí dítě. Problém je v průběžném financování důchodů, jedinec peníze odvádí, ale ne na svůj důchod, ale důchod předků. Pracující by měli odvádět do státního je malou část, která by byla použita na nemocné, invalidní atd. , ale ne na financování veškerých důchodů. Místo velké části těchto odvodů by tyto peníze měly být deponovány pro dobu, kdy tento současný pracující odejde do důchodu. Ovšem to by stát nesměl rozdat majetek, prošustrovat miliardy místo toho, aby jednu generaci důchodů platil ze státních peněz, aby se mohl průběžný systém zrušit a nastal systém - kolik ze mzdy odvedeš, tolik důchodu potom dostaneš. S výjimkou invalidních a postižených, na které by se malá část odváděla stále. jenže tohle bohužel nikdy nenastane, protože se vždycky určitá část bude cítit podvedena, využívána a zneužívána. V době , kdy má malé děti - malé přídavky a příspěvky od státu, v pozdější době - malé důchody. Každý to hodnotí vždy z pohledu, co se ho momentálně týká.

 • 30. 5. 2017 14:22

  verca (neregistrovaný) ---.gw.selfnet.cz

  Naprosto s Vámi souhlasím. Ještě bych přidala i zdravotní opotřebení organismu - ono to těhotenství, porody a probdělé noci často nadělají se zdravím pěknou paseku. A to, že jedna rodina se uskromňuje a sponzoruje pracovní sílu, která bude vydělávat na důchody všem (samozřejmě teď pomíjím city) a druzí si užívají a zajišťují se je vrchol nespravedlnosti.
  Líbí se mi systém v Polsku, kde mají pro bezdětné opravdu vysoké danění příjmů - to je dle mého systém snažící se o vyrovnání a zároveň nepodporující nemakačenka a parazity společnosti.

 • 31. 5. 2017 11:43

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Koupím dítě. Nabízím 200 tisíc Kč jako kompenzaci za opotřebení organismu a porod. Probdělé noci už zvládnu sám, uskromním se a budu sponozorovat pracovní sílu. Pomozte mi prosím přestat být parazitem.

  Řečeno jinak: budu vděčný, když mi dá stát na výběr mezi tím být bezdětný nebo mít děti. Doktoři s tím nic nezmůžou, tak možná snad ministerstvo financí by mohlo, ne?

 • 1. 6. 2017 10:29

  Trident (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Není to férové. Proc zdanit někoho kdo se dobrovolně rozhodl odevzdávat služby společnosti v jiné formě než výchovou děti? Toto je důsledek poválečného stavu kdy bylo skutečně třeba státy zalidnit,hnusa­kovych děti a v neposlední řadě nutnosti nasoulozit tehdejšímu státu armádu. Dostatečně tupych namnozenych decek z rodin jež více mnozí než vychovávají. To se některým politickým stranám primitivu stále hodi.

  Opotřebení organizmu u otců může být I vyšší díky nárokům na práci kvůli uziveni rodiny. Vrátíte se z velmi stresující práce po 12h. Ano máte sice nějakých 100-150kkc(životní náklady cca 20-25kkc) ze kterých platíte už tak vysoké dane, ale manželce můžete zaplatit kvůli danim maximálně chuvu, protože po práci péči o děti nedavate. Ve 40ti jdete do invalidního důchodu nebo koncite v bohnicich.
  Takže si raději vyberete nízký plat a jedno dítě než třeba tři a můžete se mu venovat. Vychovate "kvalitniho" občana a ne rozmazleneho prazskeho fracka bez zajmu.
  Znám i řadu páru která se kvůli nevyhodnosti rozhodla děti nemít.
  Nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit za 300kkc nové auto pro velkou rodinu(asi nějaký jetý tranzit) Jezdíme jen 2x-3x na dovolenou jak káže doporučení našich psychiatru. Lidé kteří jsou sami k tomu mají většinou dobrý důvod

 • 30. 5. 2017 14:52

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  "Jen dvě věci jsou nekonečné – vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. — Albert Einstein"

  Stejně "chytře" se o té druhé ženě dá napsat, že celý život dřela na nejprve mateřskou, poté zdravotní péči první ženy a jejích 4 dětí, vzdělání dětí první ženy, důchod rodičů první ženy, když ta kvůli péči o děti nevydělávala...

  Ale do takové debaty se nepustí člověk, co alespoň do pěti umí na prstech počítat. Je nesmyslná.

  Ach jo. A lepší to nebude. Takových jako ty je plno...

 • 31. 5. 2017 11:49

  Hunter (neregistrovaný) 213.168.188.---

  Ta Druhá žena zaplatila svými daněmi školy všem dětem té První ženy.
  Tj. sponzorovala budoucí blahobyt celé cizí rodiny.

 • 2. 6. 2017 6:59

  jojo (neregistrovaný) 46.227.168.---

  Proč diskriminaci ? On jí někdo nařídil mít děti ? Tohle už fakt není normální. Navíc bezdětná celý život ze svých daní přispívala na různé příspěvky na děti - porodné, přídavek na dítě, rodičovský příspěvek atd. Ve stáří má jen důchod, na který si odvedla dostatek peněz, i když stát tyto, v důsledku průběžného systému, použil na něco jiného. Zda na důchody současných důchodců nebo účet vytuneloval jako po revoluci, je celkem jedno. Něco jiného by bylo, kdyby bezdětná celý život nepracovala a jen pobírala různé sociální dávky. To by se vám mohlo nelíbit, ale víc nic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).