Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jedno dítě stojí matku několik stovek korun měsíčně na starobním důchodu od jehovista - Zeny se v prumeru dozivaji 82 let, muzi...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2017 12:21

  jehovista (neregistrovaný) ---.137.broadband16.iol.cz

  Zeny se v prumeru dozivaji 82 let, muzi 76. Kdyz je vek odchodu do duchodu 65 let, prumerna zena pobira duchod 17 let, zatimco prumerny muz jen 11. I kdyby oba vydelavali cely zivot stejne, tak by logicky zena mela mit o tretinu nizsi duchod. Tak proc resit nejake stovky?

 • 30. 5. 2017 18:54

  ViR

  Ta čísla o době pobírání důchodu jsou jiná, neb to běžně sleduje ČSSZ a má to i v ročence (a věk odchodu do důchodu není 65 let, ten by měl být až od r. 2030). Podle údajů ČSSZ byla v r. 2015 průměrná doba pobírání starobního důchodu u žen 27,5 roku a u mužů 19,1 roku. Nechá se z toho m.j. dovodit i to, že poslední třetinu důchodového věku ženy-vdovy zpravidla pobírají procentní výměru vyššího (manželova) důchodu + 1/4 své vlastní. (Základní výměra se dává jen jednou.)

 • 30. 5. 2017 19:16

  jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No kazdopadne to na veci nic nemeni. Zeny ziskavaji z duchodoveho systemu vic, nez muzi. A to o hodne. Rozcilovat se tedy nad nejakou stovkou o kterou zena prijde kvuli materske, mi prijde trochu pres caru.

 • 30. 5. 2017 21:47

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Ženy dostanou z důchodového systému víc, tak co si stěžují, že mají malé důchody. Pardon, to je uvažování tříletého dítěte, které má o rok staršího sourozence. Proto musí dostat dvě čokolády, protože protože ten starší ji dostával, když ten druhý ještě nebyl naživu :-)

  Proto dáme ženám mizivé důchody, protože ony o xx let přežijou muže, jak by k tomu ti chlapi přišli, že. Ono nestačí, že jsme důchody brutálně osekali, nestačí, že jsme o dost prodloužili dobu odchodu do důchodu (před r. 1989 chodili do důchodu muži v 60 a ženy ještě dříve podle počtu vychovaných dětí, obvykle v 56 letech), nestačí, že důchodce je po celoživotní dřině pomalu na životním minimu, ještě by si měl na důchod šetřit, nejlépe ve fondech, aby nemusel chodit o žebrácké holi. Co všechno ještě musí budoucí důchodce udělat, aby ve stáří nebydlel pod mostem, protože domovy důchodců mají a) malou kapacitu, b) jsou drahé a důchodce na pobyt v nich nemá zdroje (měly by mu přispívat jeho děti, že. Ony nemusí živit svoje děti, na péči přece mají důchodce). Nebylo by lepší ty důchodce rovnou střílet, když už teda nemůžou pracovat na budování nové a lepší kapitalistické společnosti?

 • 30. 5. 2017 22:49

  Jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zkuste cist, pak to chvili v hlave zvykat a az pak odpovodat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).