Hlavní navigace

Názor k článku Jedno dítě stojí matku několik stovek korun měsíčně na starobním důchodu od ivana - Toto téma se mě bytostně týká, proto uvádím...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2017 12:42

  ivana (neregistrovaný) ---.ruk.cuni.cz

  Toto téma se mě bytostně týká, proto uvádím modelovou situaci, kterou jsem zažila:
  1. žena: 40 let, vdaná, VŠ, vedoucí funkce, 4 děti školou povinné
  2. žena: 40 let, svobodná, VŠ, vedoucí funkce, bezdětná.
  1. žena kmitá jak fretka, práce, děti, domácnost, všechny peníze spotřebuje rodina a děti, tu bolí ouško, tu se děti balí na školu v přírodě, tu třídní schůzky, tu všechny děti postupně padnou s planými neštovicemi, manžel potřebuje pochovat, má rýmičku, pořád na plotně hrnce jídla a pračka pere denně.....
  2. žena má veškerý svůj čas a příjem sama pro sebe, více relaxuje, také cestuje, vzdělává se, jezdí na mezinárodní konference, spoří se stavebko nebo jiné investiční produkty, aby byla na důchod zabezpečená, její kariéra i mzda strmě rostou, její důchod bude výrazně vyšší než důchod 1. ženy.
  V důchodu se obě sejdou na lavičce krmit holuby, děti 1. ženy budou svou prací přispívat na vysoký důchod druhé ženy. ...... .
  To jsem chtěla říct. V minulosti byl tento rozdíl alespoň trochu eliminován výrazně dřívějším odchodem do důchodu, v závislosti na počtu dětí, a 1. žena mohla pracovat tzv. "na procenta" a výší důchodu se přiblížit 2. ženě.
  Výše popsanou situaci vnímám jako poměrně vysokou diskriminaci 1. ženy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).