Hlavní navigace

Názor k článku Jedno dítě stojí matku několik stovek korun měsíčně na starobním důchodu od Občan - A ten výpadek příjmu na tři roky vezme...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2017 7:42

  Občan (neregistrovaný) 193.22.205.---

  A ten výpadek příjmu na tři roky vezme ta žena, co porodí a vypiplá dalšího daňového poplatníka kde? Tím mírným navýšením důchodu to rozhodně nedožene. A podporou v mateřství rozhodně taky ne.

  Chtělo by to nějakej pěknej systém, kterej by takové matce, co se rozhodne dát nám dalšího občánka, platit po dobu péče o dítě ne směšných 200.000, ale plnou náhradu mzdy. Jen příprava na dítě spolkne slušnej balík - výbava, sedačky do auta, větší vehikl, úprava bydlení...

  O porodném mi nemluvte, na to normálně vydělávající vdaná žena nemá nárok, ani na přídavek na dítě (500kč měsíčně?!? Co to jako má bejt?)

  Takže za sebe vim, že pořídit si dítě je v dnešní době jasné snížení rodinného standardu a docela chápu, že spousta lidí tohle není ochotná podstoupit. A pak mě hodně vytočí, když někde z televize brečí matka osmi dětí, že nemá na nájem v Praze, když já nemám ani na třetího prcka... Když musim tuhle matku živit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).