Hlavní navigace

Názor k článku Jak vypadá schůzka s finančním poradcem od Milan - s tím si dovolím malinko nesouhlasit. Samozřejmě lidé...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 7. 2008 11:52

    Milan (neregistrovaný)
    s tím si dovolím malinko nesouhlasit. Samozřejmě lidé jsou různí a tudíž je nelze házet do jednoho pytle, byť na základě jedné špatné zkušennosti. Samozřejmě máte pravdu, že internetová nabídka je veliká a všechny produkty na netu lze najít. tedy pokud máte na to dostatek času a síly. Tento čas a sílu za vás rád využije finanční konzultant. Na reklamních akcích však mnohdy nevidíte to ALE. Dobrý konzultant vás na to ALE upozorní a ukáže vám cestu jak s tím ALE naložit, aby to pro vás bylo nejschůdnější. Konzultant by měl s vámi najít cestu, která pro vás bude nejschůdnější a bude plně vyhovovat vašim podmínkám, tedy vaší situaci a možnostem. To je základ, který si spousta lidí neuvědomuje a celkem bezhlavě se upíše produktům, kterým nerozumí, které si sami najdou na internetu, ale neznají je po všech stránkách, nebo se jednoduše nechají přesvědčit prodejcem na přepážce, kterému je opravdu jedno, zda ten, či onen produkt je pro vás vůbec unesitelný. Vybrat si dobrého finančního poradce je opravdu velmi těžké a v dnešní "finanční džungli" jak situaci nazval předešlý pisatel je to těžší obzvlášť.
    Já to beru zase z druhé strany. Pracuji jako finanční poradce a myslím si, že pracuji zodpovědně,a že se svým klientům snažím nastavit jejich celé finanční portfolio tak, aby se vyhnuli jakýmkoliv rizikům a aby byli s hospodařením se svými pěnězi maximálně spokojeni. Je spousta lidí (klientů), ale raději lidí, kteří si vůbec neuvědomují jaké mají možnosti a jak vlastně o svoje těžce vydobyté peníze v různých ústavech přicházejí. Nemám jim to za zlé, jen mě trochu mrzí ta zatvrdilost a obrana před možnostmi, které je posunou ke spokojenosti. Lidé raději přivítají nový model uta nebo novou značku piva, než novou službu, která jim zjistí snadnějším přístup k uvedeným. A to upsání čertu na celý život? určitě ne!!! Pokud to tak cítíte, nedělejte to. Je to pouze o vlastní zodpovědnosti k sobě sama i ke své rodině. Dám vám několik příkladů: máte rozbité auto a opravujete si ho sám? nebo sami? proč ne? vždyť na internetu je spousta návodů jak na to? Bolí vás slepák? proč si ho neodoperujete sami? Určitě se dá najít v lékařských materiálech jak na to. Chutnají vám dobré hosky či rohlíky? proč si je nepečete sami? určitě by jste to zvládli také na výbornou. A ten návod jak na to - určitě se někde najde. Vidíte a zrovna tak jako existují dobří a špatní lékaři, pekaři automechanici apod, tak existují i finanční poradci. je to jen o zkušenosti a o doporučení. Doporučení na dobrou práci. Tak je to dobře. Tak to má být. Proto nesouhlasím s nadpisem : Raději sám, než s "poradcem". Nebo vlastně souhlasím, protože poradce v uvozovkách bych též nepreferoval. Finanční poradce má v náplni práce sledovat finanční trh , je to jeho kšeft, jeho um, jeho profesionalita. To, že pro vás zařídí takové služby, o kterých si třeba až s malým odstupem času řeknete, že je to vlastně super, by mělo být opravdu velmi dobře z vaší strany oceněno a to ne v malých částkách. Vždyť ten poradce/konzultant vám vlastně pomohl ke spokojenému životu a vyšším příjmům - a to za odměnu přece stojí, ne? Pokud si myslíte, že je dobré zkusit něco, o čem jsem zatím jenom slyšel, klidně mi písněte na můj privátní email: mhusak@cmail.cz , nebo na služební: milan.husak@ovbmail.cz. Rád se podívám, co pro vás mohu udělat a jak nastavit vaší cestu ke spokojenosti. To vše bez finanční odměny - to slibuji.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).