Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak vypadá schůzka s finančním poradcem od Martin Soukup - Uznávám, že finanční poradce je dobrá věc, pokud...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 4. 2007 11:42

  Martin Soukup (neregistrovaný)
  Uznávám, že finanční poradce je dobrá věc, pokud se nechci detailně zabývat přesnou nabídkou všech společností. A to nechci, protože jen získání blbých podmínek znamená často osobní návštěvu, po internetu banky většinou moc nekomunikují.

  Jenže kde sehnat někoho normálního? Podvodné firmy celý trh nepříjemně zahltily.

  Modelový příklad: Chci si půjčit na bydlení, potřebuji porovnat hypotéky, stavební spoření, úvěry od různých společností. Je lepší hypotéka nebo stavebko s navýšením cílové částky a překlenovacím úvěrem? Atd. Jsem připraven za práci řádně zaplatit, nechci poradce "zadarmo", který žije z provize za doporučení nejméně výhodného řešení.

  Jenže kde takového poradce vzít? Snad to všechno budu muset nastudovat sám :(
 • 26. 4. 2007 12:31

  Zachrdla - TriMan (neregistrovaný)
  Pokud vyžadujete poradce typu „Profesionál na Vaší straně“ a jste za takové poradenství ochoten i něco připlatit, podívejte se na www.triman.cz. Know how vybudované za více jak deset let a ceny dostupné všem sociálním vrstvám (za kompletní Finanční plán jen 4.400 Kč :-).
 • 27. 4. 2007 6:40

  Důchodce (neregistrovaný)
  Mohu-li Vám doporučit, opravdu si to nastudujte sám. Jsou to Vaše peníze, Váš závazek, vy jej budete splácet, žádný poradce to za Vás splácet nebude. Poradci je v konečném důsledku jedno, jestli je úrok 4,0% nebo 4,3%, jestli je poplatek za vedení účtu 100Kč nebo 150Kč za měsíc, jestli je fixace na 1 rok nebo 5 let. Poradce zajímá především výše hypotéky a kolik dostane od banky za zprostředkování, neboť je to jeho džob. Věřte tomu, že věnujete-li surfování na internetu za účelem nalezení té pravé hypotéky/stavebka jednu sobotu, vyplatí se Vám to. Úvěr na bydlení je rozhodnutí na několik let nebo i desítek let dopředu - opravdu si myslíte, že by toto měl za Vás rozhodovat úplně cizí člověk?
 • 27. 4. 2007 10:40

  anotel (neregistrovaný)
  víš co si myslím na jednu stránku máš pravdu ale vyzná se každý v terminologii bank a pojišťoven? Ono si taky člověk muže pěkně zavařit se samotným výběrem bez odborné pomoci a nemyslím to tak že lidem by se mělo mermomoci radit za provize
 • 27. 4. 2007 12:06

  Důchodce (neregistrovaný)
  Ano, člověk si může zavařit, pokud udělá chybu, ale to je při rozhodování normální, nikdo nejsme neomylný. Předejít chybám člověk může získáváním informací. Horší je, že si člověk může zavařit díky "odoborné" radě finančního poradce, ve kterého má důvěru. Jinde v diskuzi píšete, že jste finanční poradce - jaké máte v tomto oboru vzdělání? 2x školení OVB? PS: a netykejte mi, životky spolu neboucháme :-)
 • 2. 5. 2007 9:55

  Ronec (neregistrovaný)
  Víte připadáte mi jako člověk z minulého režimu - všeuměl, který má pocit, že všechno umí líp než profíci. a nevím proč pořád berete do huby OVB - setkal jste se někdy se společností ZFP?? Velice by mě zajímalo, jak jste třeba Vy schopen obejít stovky institucí na finančním trhu, byť na netu. Pochybuju, že 8 hodin denně pracující člověk má čas a chuť.. A když se dívám, co uzavírají ( a uzavřeli) pojišťováci, tak je mi o breku, a ať mi nikdo neříká, že to dělali pro dobro klienta. Ale souhlasím s tím, že jsou dobří a "dobří" poradci jak v OVB, tak v ostatních.
 • 3. 5. 2007 17:07

  ZdendaZ (neregistrovaný)
  Musím uznat, že v jednom směru máte pravdu, někteří takový mezi námi jsou, ale větší část z nás to dělá pro klienta, ne pro peníze. Nebo alespoň lidí z naší skupiny. Při návrhu sledujeme všechny aspekty a hledáme nejlepší alternativu a toho množství a času co to zabere je tolik, že je to opravdu hodně. Ale přiznávám, že jsem ve skupině měl lidi, kteří to dělali hlavně pro peníze, takže špatně. Ale podotýkám, že jsem je tam měl! V naší práci si člověk jméno zkazí jen jednou, tím se všichni řídíme. Nehledě na to, že existují typy hypotéky, které jsou várazně levnější než klasické, ale banka samotná Vám je nenabídne, protože to zase není tolik výhodné pro ní. A o tom tato práce také je, že máme i mnohé jiné možnosti, než klasický klient banky / pojišťovny.
 • 8. 5. 2007 0:18

  Trewis (neregistrovaný)
  Souhlasím. Před necelým měsícem jsem jako FP dělal hypotéku pro známou. Přes banku jsem vyjednal nestandartní slevu 0,2 procentního bodu z ročního úroku. Je snadné si spočítat, že třeba za 30 let splácení se může takto ušetřit i přes sto tisíc. Takové podmínky ale klient bez poradce nemá. Bez poradce, za kterým stojí velká společnost s dlouholetou tradicí. Nejlepší podmínky přitom nevyjednávam jen pro známé. Naučil jsem se od začátku pracovat zodpovědně a čestně. Mezi klienty už mám desítky přátel a když mi to čas dovolí, občas je navštívím i nepracovně.
  Nelíbí se mi přístup těch, co obviňují a odmítají to, co jim může pomoci. Přitom není problém odmítnout třeba až návrh řešení, ale finanční analýza zdarma může být jen prospěšná. Vy skeptici, zamyslete se nad tím. Pokud odmítáte finančního poradce a nejste z oboru, často okrádáte sami sebe. Přeji hezký den.
 • 3. 6. 2007 15:53

  veroslav.fiala@seznam.cz (neregistrovaný)
  Vážený pane důchodče, připojuiji se jako člověk z oboru k tvrzení ostatních, že máte rány z dob dřívějších. Nemůžete přeci házet do pytle jablka zkažená se zdravými.Pokud si myslíte, že se každý dokáže hodiny denně přehrabovat v informacích, tak vězte, že každý není důchodce jako vy. Tím vám nechci naznačit ,ať si své finance neřídíte sám ale pokuste se vžít do situace živitele rodiny se spoustou práce,koníčků,ale i starostí. Takový člověk nemá čas náladu cokoliv zjišťovat. A pakliže jste takový kádr , mohl byste se tím živit,ne? Všichni by vám, jako jednotlivci rádi uvěřili. To byste ale musel složit potřebné zkoušky a kvalifikaci v oboru financí. Měl byste jezdit po školeních,abyste zjistil ,co je v této chvíli nej na trhu financí,abyste nebízel kvalitní objektivní služby. Mimochodem ještě byste to zvládal?Když jen bank je tu ke 40? Já osobně jsem si vybral velkou společnost, která mi to vše zjistí , já osobně vybírám ze 4 top produktů. Ale ne podle provize, protože ty jsou v současné době na stejné úrovni. Myslíte že kdybych nabízel klietovi cokoliv nevýhodného , že by na to nepřišel za pár let? Přišel a já bych ztratil klienta i důvěru . Není potom trochu protichůdné co tvrdíte vy?
 • 15. 10. 2007 20:55

  nezávislý finanční poradce (neregistrovaný)
  Bohužel s Vámi nemohu souhlasit....opravdu jsou i tací FP, kterým to jedno není. Ale jak tak čtu vaše příspěvky, tak vy si i umíte poradit se softwarem Vašeho PC, kdybyste to potřeboval předělal byste si ho na vyšší výkon?
 • 10. 1. 2008 18:02

  Klient (neregistrovaný)
  Dobrý den, vskutku jste mě pobavil svým tvrzením, že obětováním jednoho sobotního odpoledne a pomocí internetu si dokážete nalézt ty nejlepší podmínky na trhu. Je to asi jako tvrzení, že každý prací prostředek je ten nejlepší a vypere i skutečně špínu zažranou (soudě dle reklamního sloganu). Pokud nejste úplný hlupák, tak musíte vědět, že internetové stránky společností slouží stejně jako reklama v televizi, tedy nalákat. Na internetu neexistují žádné "ale", protože pak by většina "českých pojišťoven" přišla díky odlivu klientů na buben. Třeba poplatky v pojištěních na internetu nenajdete, kdyby jste se rozkrájel. Stejné je to i s jinými podmínkami, které jsou ve valné většině případů zkryty, jako to, jak pojišťovna plní své závazky apod. Ale jinak přeji hodně štěstí při e-výběru vhodných produktů. FP
 • 20. 7. 2007 11:42

  chanel (neregistrovaný)
  Asi nevíte, že finanční poradce placený, je ještě navíc placený z provizí tak jako neplacený. Takže dostane zaplacené od Vás a ta ne málo a ještě navíc provizi. Tak si rozhodněte, který je pro vás lepší.
  Já osobně bych si nechala udělat analýzu od neplaceného poradce. Ale sám to v žádném případě nezvládnete, protože jenom třeba úvěrových produktů je přes 300. Takže to byste asi dlouho nebydlel.
  Sama doporučuji společnost Partners for life planning.
 • 13. 9. 2007 21:41

  anonymní
  Souhlasím s názorem kolegyně a po mých vlastních zkušenostech můžu poradce z Partners jenom doporučit. Vystřídalo se u mě už hodně "poradců" ale až ten z Partners mi nemazal med kolem huby jako všichni. A to oceňuji.
 • 10. 1. 2008 17:49

  Klient (neregistrovaný)
  Měla jsem poradce z OVB, ale nebyla jsem spokojena ani s jeho službami ani s jeho chováním. Tento člověk mi doporučil tzv. kombihypotéku. Když jsem pak 2 roky tuto kombihypotéku využívala, tak jsem měla pocit, že platím nehorázné sumy a nic za to. Pak mě oslovil poradce z Partners a vysvětlil mi, že je to pro mne velmi nevýhodné, byl se mnou jak v pojišťovně tak i v bance, kde jsem měla uzavřenou hypotéku. Vše za mě vyřídil, měsíčně mi ušetřil 3.000,- Kč a k tomu mi ukázal, jak díky daňovým úlevám na hypotéce ušetřím. A víte co, funguje to přesně tak jak říkal. Díky Marcela P.
 • 8. 7. 2008 16:06

  milyou (neregistrovaný)
  Doporučením zaplatíš víc než si myslíš...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).