Hlavní navigace

Názor k článku Jak vypadá schůzka s finančním poradcem od Patrik - Internet má jednu úžasnou vlastnost - přispívat na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2007 19:50

  Patrik (neregistrovaný)
  Internet má jednu úžasnou vlastnost - přispívat na něj může kdokoliv (někdy by se dalo říct i bohužel ;-) ) a tak je možné se setkat se všemi možnými názory (na rozdíl od novin). I bych řekl, že daleko hodnotnější zdroj informací jsou diskuse (ať po články nebo na nějakém diskusním fóru).
  Je pak na každém, aby si z toho udělal svůj názor. Nemyslím si, že pojišťovny jsou nanic, každý produkt má svůj smysl. Je ale pravda, že ne vždy si ho uzavře ten, pro koho je (měl by být) určen. Poradci jsou odměňováni (více či méně přímo) podle objemu prodaných pojistek a tak není divu, že se snaží maximalizovat svůj zisk prodejem i těm, pro které by bylo výhodnější něco jiného.
  Zmíněné produkty mají tu nevýhodu, že obvykle si je člověk uzavře jedenkrát za život a jeho výhodnost pozná (většinou) až na konci. Nelze tu tedy uplatnit stejný metr, jako když si budu v krámě kupovat každý den rohlíky a když mi už potřetí prodají tvrdé, tak půjdu nakupovat jinam.
  Poradce by měl být od slova radit, jenže mám dojem, že tuhle profesi nelze dělat zároveň úspěšně a 100 % poctivě. Kolega (za chvíli bývalý) z práce dělá finančního poradce (pro OVB) - začal "na vedlejšák" a odchází ze současné práce (nemá s financemi nic společného) aby se tomu mohl věnovat "na plný úvazek". Přijde mi to docela srandovní, když někdo, kdo si musel půjčit na ojetou Škodovku radí ostatním, jak zacházet s penězi :-)) Finanční vzdělání rovněž veškeré žádné, jen "nalejvárna" od OVB.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).