Hlavní navigace

Názor k článku Jak ochránit své peníze? od Patrik Chrz - Prostě od všeho trochu. Na přežití krize je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 12. 2010 17:44

  Patrik Chrz

  Prostě od všeho trochu. Na přežití krize je třeba potrava, úkryt a teplo. Ovšem každý člověk toho spotřebuje jen omezené množství, proto je nesmysl dávat vše do zásob potravin. Každá krize jednou skončí a pak získá zlato (a jiné komodity) opět na hodnotě.
  Tedy jídlo po dobu krize, zlato (samozřejmě ve fyzické podobně, žádné papírky) po jejím skončení. Každopádně to vyžaduje nějaké skladovací prostory a to v bytě na sídlišti asi nebude.
  Tedy vlastní dům s pozemkem je základ (když bude ten pozemek dost velký, tak na něm budu moct pěstovat např. zeleninu). Bohužel u toho většina obyvatel skončí, protože se tím vydá z většiny volných prostředků a někdy se i navíc zadluží.
  Když zbudou peníze, tak zásoby paliva (dřevo, uhlí, koks, popř. i benzín (i když teda mít ve sklepě tunu benzínu - no nevím, docela bych se bál) nebo nafta (po tom, co do toho začali přidávat zelený sajrajt je její skladovatelnost problematická, proto armáda používá naftu bez ekosajrajtu), nebo podzemní nádobu na propan-butan plus úpravu na možnost plnit si nádrž v automobilu, případně látky na možnost ušití oblečení a trvanlivé potraviny (za skutečné krize budou dobré, ale jinak komu by se chtělo jíst deset nebo dvacet let staré masové konzervy :D ).
  Všechno to (kromě toho zlata) ale vyžaduje dostatečné skladovací prostory :D

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).