Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak ochránit své peníze? od Stan - Párkrát tady zaznělo, že je nejlepší vlastnit nějaký...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 9. 2012 21:22

  Stan (neregistrovaný) ---.fnhk.cz

  Párkrát tady zaznělo, že je nejlepší vlastnit nějaký dům s pozemkem, kde si vše vypěstuji, že zlata se člověk nenají. To určitě není špatný nápad. Ještě lepší nápad ale je, když k tomu domu s pozemkem budete vlastnit i to zlato. Proč? Protože v případě nutnosti si strčíte pár mincí do kapsy a odcestujete na druhý konec světa, kde budete moci začít nový život. Tohle s barákem a pozemkem či jinými komoditami nebo potravinami neuděláte. Nemovitost vám navíc mohou lehce zabavit ve prospěch státu nebo vám napaří takové daně z nemovitosti, že budete nuceni prodat. Za hospodářské krize(deflační) v Americe ve 30.letech lidi nemovitosti raději bourali, protože neměli peníze na daně. Jediný, kdo se za této krize měl dobře, byli majitelé farem a hotovosti. Protože ale dneska nedostatek hotovosti nehrozí, spíše naopak, je nejlepší vlastit všechny možné druhy aktiv: ten dům s pozemkem, rychle dostupnou hotovost, akcie, zlato, umělecké předměty a třeba další nemovitosti na pronájem a taky třeba udržovat nějakou zásobu nezbytně důležitých věcí(potravin, vody atd.). U zbraně si nejsem jistý-ta vás může sice ochránit, lae taky dostat do kriminálu. Někdo obhajoval cigarety-jenže ty jsou v podstatě také naprosto neužitečné. Bez nich se klidně obejdete.

 • 16. 9. 2012 13:57

  Patrik Chrz

  To cestování s těmi zlatými mincemi není až tak jednoduché. Už hotovost nad 10 000 EUR/USD je problém (musí se ohlašovat jak v zemi odkud cestujete, tak v zemi kam cestujete, v řadě zemí je omezena hodnota hotovosti, kterou můžete vyvézt, typicky ne více, než jste deklarovali při příjedzu), stejně tak ve většině zemí omezeno i množství zlatých mincí co lze dovézt, vyvézt, obvykle do 10 ks.

  A když jsme u té hospodářské krize, právě ve 30. letech nechal prezident Roosevelt násilně otevřít soukromé bankovní schránky a zlato z nich zabavit. Byla zakázána soukromá držba zlata - takže směnit ho bylo možné jen na černém trhu.

  Takže jisté není nikdy nic :(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).