Hlavní navigace

Jak finanční společnosti reagují na digitální svět?

Redakce

Mobilní technologie nám vstupují do života čím dál tím víc. Komunikace mezi lidmi začíná být okrajovou funkcí mobilního telefonu a platit přes mobil se stává samozřejmostí.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Toto je PR sdělení.

Digitální technologie čím dál více zasahují i do našich soukromých životů, a co víc, s mobilem v ruce jsme dobrovolně neustále online. Můžeme okamžitě reagovat, okamžitě provést platbu nebo okamžitě uzavřít smlouvu. Na digitální svět musejí reagovat i finanční společnosti. Vznikají nové fintech startupy, které sázejí výhradně na mobilní technologie a web je pro ně jen doplňkem. I velké banky se mění. Už není potřeba soutěžit v technologických novinkách, ale je potřeba udržet klienta.

Technologické vychytávky osloví jen jednu skupinu klientů, té druhé je potřeba nabídnout víc: empatii, pomoc, vstřícnost, poradenství, tedy lidský prvek. Přesně to, co mobil úplně nedokáže. Jak žít v těchto dvou odlišných světech? Odpovědi budeme hledat na odborné konferenci Digitální peníze, kterou server Měšec.cz organizuje. Koná se ve čtvrtek 27. dubna 2017 na pražském Pankráci.


Autor: Internet Info, s.r.o.

Koho na konferenci můžete vidět?

Mezi řečníky se objeví například Martin VurmPwC Česká republika. Představí
technologické inovace měnící trh s finančními službami. Ukáže přehled regulací, které zjednoduší platební styk a vytvoří prostor pro nové typy služeb. A chybět nebudou ani příklady úspěšných FinTech v Evropě.

Jsou lidé, kteří si zapisují každou vydanou korunu, a jsou jiní, kteří si své peníze hlídají intuitivně. Obě tyto skupiny mohou mít užitek z moderních nástrojů na správu osobních financí. O sledování výdajů a příjmů v digitálním světě bude mluvit Tomáš ZdražilBudgetBakers.

Ani banka, ani kreditka. Utrácíte, platíte a nakonec útratu zaplatíte. Ale bez účtu v bance. Jak je to možné, o tom bude mluvit Lukáš HurychTwisto Payments.

Na podvody v digitálním světě se podívá zblízka Jan KolouchPolicejní akademie ČR. Ukáže nejčastější případy i jak se jim lze bránit z pozice zákazníka, finanční instituce, ale hlavně z pohledu trestního práva a policejní praxe.

Celou konferencí provede Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Do středy 8. března 2017 se můžete registrovat za zvýhodněnou cenu. Více informací o konferenci, programu a registrační formulář najdete na webových stránkách konference Digitální peníze.

Partnery konference jsou MasterCard Europe, PwC Česká republika a Visa. Mediálními partnery jsou Bankovnictví a CardMag.

Akce se koná za podpory České bankovní asociace a Sdružení pro bankovní karty. Pořadatelem akce je server Měšec.cz. Produkčně akci zajišťuje vydavatelství Internet Info.