Hlavní navigace

Názor k článku Elektronická dálniční známka 2021: kolik vás bude stát a jak funguje? od anonym - No tak přinejmenším o tom, co bylo široce...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 11. 2020 21:23

    bez přezdívky

    No tak přinejmenším o tom, co bylo široce propíráno v médiích (nevím už který ministr přiznal, že systém bude tak drahý protože na něm vázly speciální požadavky policejních složek a BIS) a byl kolem toho rozruch, zabýval se tím bezpečnostní výbor parlamentu, za účasti BIS. Výstup z toho byl velmi kusý a stručný, dostalo se nám pouze obecného ujištění, že policejní složky nás nechtěly plošně (!) fízlovat a zejména, že nechtěly uchovávat společně se záznamy mýtných bran snímky z kamer, kdo v autě sedí :-). Že to bylo nedorozumění. Tím nám samozřejmě řekli, co přesně právě chtěli, pro naše větší bezpečí, dělat. Vyjádření politiků v tomto směru byla velmi kusá. Covid vše zametl pod koberec.
    Dovolím se připomenout, že mezitím (!) soudní dvůr EU prohlásil PLOŠNÉ UCHOVÁVÁNÍ DAT O VŠECH OBČANECH OD MOBILNÍCH OPERÁTORů A POSKYTOVATELů INTERNETU je nezákonné. To je ovšem novinka! Dělo se to a děje. PROČ? U nás se všechna taková data stále ukládají po dobu půl roku, i když v rozporu s právem EU. Takže nebuďte naivní hlupák... .

    29. 11. 2020, 21:25 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).