Hlavní navigace

Dárek k nákupu zdarma, nebo za 1 Kč? Pouze u jednoho můžete věc reklamovat

11. 9. 2023
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Dostali jste k nákupu dárek zdarma? Nebo jste za něj platili třeba korunu? U dárku za korunu máte právo na reklamaci, kdyby se rozbil. U dárku zadarmo jsou ale pravidla jiná a pro vás nevýhodná.

Při brouzdání internetem na vás vykoukne reklamní akce. Když si koupíte určitý počet kapslí do kávovaru, dostanete zmíněný kávovar za 1 Kč. Při koupi konkrétního typu a značky herního notebooku dostanete zdarma také herní sluchátka.

Podobné akce se řadě kupujícím často vyplatí využít. Někdy danou věc zdarma či za 1 Kč použijí, jindy ji prodají.

Co když se ji rozhodnete používat, ale časem se rozbije? Můžete ji reklamovat? Záleží na tom, zda jste za ni zaplatili.

Nákup za 1 Kč vám garantuje možnost reklamace

Pokud využijete akcí v duchu „Při nákupu zboží XY dostanete další za 1 Kč“, možná se pozastavíte nad tím, že když musíte zaplatit, byť 1 Kč, už to tak úplně není dárek. A máte pravdu, dárek to není.

Pokud za danou věc platíte i třeba jen 1 Kč, nejde o dárek, ale o nákup. Zaplacením jste s obchodníkem uzavřeli kupní smlouvu. Ta vám, mimo jiné, umožňuje věc reklamovat, kdyby se například rozbila, nebo vám už dorazila nějak poškozená.

V tomto případě se jedná o úplatné plnění, prodávající a kupující ohledně tohoto výrobku uzavřeli kupní smlouvu. Prodávající tak odpovídá za vady věci, které se projeví do dvou let od jejího převzetí, a kupující může u prodávajícího uplatnit reklamaci, uvedla pro Měšec.cz Jana Jelínková, tisková mluvčí České obchodní inspekce.

U dárku to neplatí

Pokud je věc skutečně zdarma, tedy například k nákupu herního notebooku dostanete zcela zdarma sluchátka, a máte to tak i na faktuře uvedeno, pak sice nic neplatíte, ale také máte minimální práva.

I kdyby se taková sluchátka po týdnu rozbila a přestala fungovat, nemůžete je bohužel reklamovat. V případě, že prodávající nabídl kupujícímu dárek zdarma a kupující jej přijal, jedná se o darovací smlouvu, na kterou se nevztahuje úprava práv z vadného plnění u kupní smlouvy. Tento výrobek tedy nelze u prodávajícího reklamovat, informuje Jana Jelínková.

Až vám tedy sluchátka přestanou fungovat, lhostejno, po jak dlouhé době to bude, nezbyde vám než si je buď nechat opravit na vlastní náklady, nebo si pořídit nová.

Co když dorazí poškozené či rozbité? 

Sporným momentem je situace, kdy dárek zdarma sice k nákupu dorazí, ale už od začátku nefunguje. Pořád platí, že ho nemůžete reklamovat, protože jste ho fakticky nekoupili. Pokud by však výrobek měl vadu, o které dárce věděl, ale obdarovaného na ni neupozornil, může v takovém případě obdarovaný odstoupit od smlouvy a dar vrátit, nebo požadovat náhradu případné škody, která v důsledku této vady vznikla, dodává Jana Jelínková.

Můžete tedy obchodníkovi nefunkční dárek k nákupu vrátit, pokud vám to za to stojí, nebo po něm v extrémním případě požadovat náhradu škody, která vám v důsledku této vady vznikla. Škodu ale budete muset prokázat. 

Pokud například dostanete jako dárek rychlovarnou konvici, která je ale od začátku vadná a při zapojení vám poškodí rozvody v zásuvce, které následně musíte nechat opravit, můžete požadovat po obchodníkovi uhrazení škody.

V případě, že ale obdržíte nefunkční herní sluchátka, která se vám nepodaří zprovoznit, budete obchodníkovi vaši škodu dokazovat těžko.

Reklamujete původní zboží? Dárek už mít dávno nemusíte

Pouze pro úplnost doplňujeme, že dárek k nákupu nejste povinni doma schraňovat pro případ, že byste reklamovali původně zakoupenou věc.

Při reklamaci notebooku po vás obchodník nemá právo chtít dodat také herní sluchátka, která vám kdysi dal k nákupu zcela zdarma. Jejich dodáním nemůže podmiňovat ani vrácení peněz za notebook jako způsob vyřízení reklamace a navrhovat vám tak například výměnu notebooku.

Jakmile vám obchodník jednou dal dar, nemůže ho chtít podle zákona zpátky. I kdyby takovou podmínku měl uvedenou v obchodních podmínkách, tak se k ní z hlediska zákona nepřihlíží a bere se jako neplatná. 

účto říjen 23 - tip do článku

Vyplatí se „připlatit si“

Při využívání podobných slevových a marketingových akcí se proto vždy vyplatí varianta, kdy za dárek k nákupu platíte. I kdyby to byla koruna. Právě ta zaplacená koruna totiž rozhoduje o tom, že obchodník je povinen přijmout věc do reklamace a zabývat se tím. A následně vám ji například opravit nebo vyměnit za nový kus. I když samozřejmě čistě teoreticky může zvolit i variantu, že vám vrátí peníze.

V případě dárku k nákupu zdarma, kdy neplatíte ani korunu, ale svá práva už od začátku nemáte. Na takový výrobek se nevztahuje záruční doba. Až se věc rozbije, musíte si buď pořídit novou, nebo si ji nechat opravit ze své kapsy. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).