Hlavní navigace

Názor k článku Cestování do Severní Koreje z finančního pohledu od Josef Novotný - Ámen! Já jsem se po prvních kontaktech v zahraničí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 10. 2015 18:07

  Josef Novotný (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Ámen!

  Já jsem se po prvních kontaktech v zahraničí také strašně divil, jak je realita na hony vzdálená jednak propagandě (= tomu, co je Čechům vtloukáno do hlavy o té které zemi, společnosti, režimu, ...) a jednak tomu, jaký byl první dojem, řekněme turistický v té které zemi.

  Ale naprosto nejvíce se divím, když slyším, co se povídá o době před rokem 1989, a to školním dětem a studentům. Tu dobu jsem prožil, a když to poslouchám, tak mám dojem, že dětem se strašně lže. Je to hlavně proto, že je třeba obhájit současný režim a vedení státu. Nechci návrat komunismu ani za zlaté prase, ale čím dál více přemýšlím, jak moc si je současný stát, vláda, režim i celý západ jistý v kramflecích když nedokáže ani poctivě a pravdivě informovat o jiných dobách. A jak pravdivá je asi celá současná historie.

  Pobyt v cizích státech a život tam mě překvapil - v některých státech kladně, v jiných záporně. Ale téměř vždy to bylo jiné, než je nám tu vtloukáno v médiích do hlavy. Nakonec všude byli lidé, s podobnou psychikou a myšlením jako zde - jen s jiným základem kultury, výchovy a ostatního.

  Ve druhé světové válce způsobili Japonci možná více lidských obětí a vražd, než evropští nacisté. Japonci velmi krutě genocidovali jak Čínu, tak Koreu - a Koreu velmi drsně, mnohem drsněji, než to, co vidíte ve firmech v koncentrácích. Za Japonskem možná zůstaly desítky miliónů mrtvých, a nebýt atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki, tak se to nejspíše rozmnoží o další obrovský počet obětí. Není divu, že následně Korea začala být fanatická pro svou obranu - a v důsledku událostí se také rozdělila. Paranoia a podezřívavost v rámci genocidy, která na nich byla páchána je ošklivý důsledek nesvobody, která dnes je. Ostatně ze stejného důvodu Čína Japonsko moc nemusí. A to přesto, že v minulosti Japonsko obdivovalo Čínu stejně jako Češi obdivovali/ko­pírovali/nená­viděli Němce, a v japonském jazyce i kultuře je Čína tak zapsaná, jako germanismy v češtině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).