Hlavní navigace

Názor k článku Cestování do Severní Koreje z finančního pohledu od Josef Novotný - Já mám dojem, že informační embargo máme i...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 10. 2015 15:28

  Josef Novotný (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Já mám dojem, že informační embargo máme i tady. Jen je děláno jemněji, a to skrze lži a manipulace v médiích.

  Vlastně je to docela sranda, když řadu let se neustále přemílalo v televizi a novinách, že tu máme velice levně a je třeba zdražit na úroveň cen EU. Teprve až před pár lety, když už snad 30 % Čechů jezdilo za levnějším a zároveň kvalitnějším zbožím do zahraničí - to tak nějak začalo být jako lež neudržitelné.

  Teď se dozvídáme, že česká ekonomika roste. Já ve svém okolí vidím neustálá zdražování a lidem kolem mě nerostou mzdy. ČNB oslabuje neustále korunu - a důvody si vylhávají mezi prsty. Takže máme v Česku Potěmkinovu vesnici, kdy média lžou o rostoucí ekonomice a zlepšující se situaci v České republice.

  Také máme Potěmkinovu vesnici o velkém přínosu Rómů a imigrantů pro naši zem. A zcela jasný signál z reality, kdy za stejný trestný čin dostane neRóm podstatně vyšší trest, než Róm. Zároveň se nám dostává zaručeně pravdivé informace, že všichni jsem si rovní a máme zaručena rovná práva a zacházení, ať jsme kdo jsme.

  Zkrátka u nás je Potěmkinova vesnice v informacích naprosto stejně účinná, ne-li účinnější, než ta v KLDR. Je tu také několikastupňová.

  Před časem jsme se dozvěděli, že informace o spadlém Boeingu budou utajeny, ale v poslední době se opět objevují - zřejmě pod tlakem, že Rusko se rozhodlo odtajnit to co ví. A tak si honem rychle musíme pospíšit, abychom propagandisticky sestřelení letadla svalili na Rusko a vyrobili další Potěmkinovu vesnici.

  Po Potěmkinovsku jsme přinesli svobodu a demokracii Srbům, Lybijcům, Íráčanům a mnoha dalším státům. Ti se z toho radují, a naše ministerstvo zahraničí nestačí přijímat děkovné dopisy nadšených Srbů, Lybijců a Íráčanů a dalších zemí, kde nám za svobodu a demokracii děkují. I toto je zhruba v podtextu zpráv.

  KLDR to prostě dělá špatně. U nás Potěmkinovu vesnici vytváříme daleko účinnější, a ještě si mnoho lidí pochvaluje, jak konečně mají svobodu a pravdivé informace.

  Svoboda slova tu také není. Můžete nadávat na Rusy, na Němce, na Čechy, ale zkuste nadávat na Romy nebo Židy. To svobodně v této zemi nemůžete, jdete před soud a flastry jsou za to pořádné. Také nemůžete popírat holokaust, opět se pak díváte na život přes mříže.

  Já bych si to tu moc neidealizoval. KLDR to prostě dělá špatně, ale od dob Goebbelse se svět poučil a propaganda využívá poslední vědecké poznatky psychologie, sociologie a dalšího. Je to velmi pokrokové a takové Potěmkinovy vesnice jsou mnohem účinnější a hlubší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).