Hlavní navigace

Banky opět lákají na hypotéky. O klienty bojují dalším snižováním sazeb

10. 9. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Zatímco ještě nedávno to vypadalo, že je levným hypotékám konec, již čtyři banky ohlásily pokles úrokových sazeb. Pro zájemce o hypotéku je to další šance získat bydlení za rozumné úrokové sazby. Přehled nabídek na trhu.

Během včerejšího pondělí snížení úrokových sazeb hypotéčních úvěrů oznámily další banky, a to Česká spořitelna, Fio banka a Wüstenrot hypoteční banka. Máme pro vás přehled aktuálních akčních nabídek hypotéčních sazeb.

Air Bank – od 2,59 % p.a.

U úvěru od 1,5 milionu korun banka snížila úrokovou sazbu na 2,59 % p a.. Snížené sazby platí u nově založených hypoték nebo na refinancování hypotéky z jiné banky s fixací na 5 let.

Air Bank nabízí navíc u hypotéky zdarma například změnu výše splátky, změnu termínu splácení nebo mimořádnou splátku, a to i během fixace. Zdarma je také schválení, poskytnutí a čerpání hypotéky i vedení běžného účtu. Klienti zároveň mohou využívat také bezplatnou službu Chytrá rezerva, díky které si mohou svou hypotéku výrazně zlevnit, říká Jana Karasová, tisková mluvčí Air Bank.

Česká spořitelna – od 2,44 % p.a.

Úroková sazba klesla u pěti- a osmiletých hypoték. U 10leté fixace je akční úroková sazba od 2,54 % p.a.

Nejoblíbenější fixace hypoték na 5 a 8 let jsou nově dostupné od 2,44 %, 10leté fixace jsou úročeny od 2,54 %. S úrokovou sazbou fixovanou na delší období klienti získají jistotu neměnné splátky na delší období. Mohou tak lépe plánovat rozpočet své domácnosti.

„Pokles úrokových sazeb u hypotéčních úvěrů souvisí s poklesem ceny zdrojů a vysoce konkurenčním prostředím na hypotéčním trhu. Mírný pokles úrokových sazeb lze předpokládat i po zbytek letošního roku,“ uvedl Radek Vachulka, manažer hypotéčních úvěrů České spořitelny.

Fio banka – 2,18 % p.a.

Fio banka snížila úrokové sazby u 3letých a 5letých fixací hypotéčních úvěrů z původních 2,28 % na 2,18 % p.a.

Banka má mimořádnou splátku hypotéky bez poplatků. Kromě toho vám Fio banka k hypotéce automaticky otevře spořicí účet, se kterým můžete splátky snížit. V případě, že byste měli během celého splácení na spořicím účtu částku ve výši jistiny, bude váš úrok 0 % p.a. a budete tak splácet pouze jistinu.

Pokud máte během splácení volné peníze, můžete si je vložit na Hypospořicí konto, které je bezplatnou součástí hypotéky, a snížit si tak své měsíční splátky. Část hypotéky ve výši zůstatku na kontě není úročena. Peníze na kontě jsou klientům neustále k dispozici a můžou si je kdykoliv bezplatně vybrat a řídit si výši svých splátek podle své momentální situace, říká Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Waldviertler Sparkasse Bank – od 2,59 % p.a.

Již od června má banka akci na fixní úrokové sazby na 3 roky od 2,59 % p.a. a na 5 let od 2,69 % p.a. Akce končí 30. 9. 2019.

Součástí akční nabídky je bezplatné zpracování žádosti o hypotéku a její bezplatné vedení.

Wüstenrot – od 2,43 % p.a.

Banka úrokovou sazbu snižuje u pěti druhů hypoték. Čeho se nižší úroková sazba týká:

  • Hypotéka pro vlastní bydlení,
  • hypotéka Dopředu,
  • hypotéka Refin,
  • hypotéka pro cizince,
  • hypotéka na cokoliv.

Hypotéky nově začínají na 2,43 % ročně. Celkově se jedná o snížení sazeb o 0,25 %. Zvýhodněná sazba se vztahuje také na produkty HypoRevit a TopRevit, které jsou určeny pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek, uvádí Marian Holub, produktový manažer pro hypotéky finanční skupiny Wüstenrot.

Tip do článku - účto fakturace duben

Pozor na chytáky

U ostatních bank zatím oficiální akční nabídky neběží, ale pohledem do tabulky níže si sami můžete porovnat nejnižší úrokové sazby. Pamatujte však na to, že nejnižší inzerovanou úrokovou sazbu získají jen klienti s dobrou bonitou.

Pozor si dávejte na tlak banky, kdy sjednání hypotéky s dobrou úrokovou sazbou podmiňuje koupením dalšího finančního produktu, často jde o předražené pojištění hypotéky. Levná úroková sazba vás tak může přijít pěkně draze.

Úrokové sazby hypoték v září 2019
Banka Nejnižší nabízená úroková sazba Fixace Poznámka
Air Bank – AKCE 2,59 % p.a. 5 let od 1,5 mil. Kč
Banka Creditas 2,57 % p.a. 3–10 let
Česká spořitelna – AKCE 2,44 % p.a. 5 a 8 let
Česká spořitelna – AKCE 2,54 % p.a. 10 let
ČSOB 2,49 % p.a. 5 let
Equa bank 2,69 % p.a. 5 let od 1 mil. Kč
Fio banka – AKCE 2,18 % p.a. 5 let
Hypoteční banka 2,49 % p.a. 5 let
Komerční banka 2,29 % p.a. 5 let
mBank 2,44 % p.a. 5 let
MONETA Money Bank 2,31 % p.a. 5 let pouze s kombinací úspor na běžném účtu
Oberbank banka sazby veřejně neinzeruje
Raiffeisenbank banka sazby veřejně neinzeruje
Sberbank 3,39 % p.a. 5 let  
UniCredit Bank 2,22 % p.a. 5 let  
Waldviertler Sparkasse Bank – AKCE 2,59 % p.a. 3 roky  
Waldviertler Sparkasse Bank – AKCE 2,69 % p.a. 5 let  
Wüstenrot hypoteční banka – AKCE 2,43 % p.a. 5 let  

Autor článku

Autor se věnuje finančnímu poradensví v praxi a publikační činnosti na téma finanční gramotnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).