Hlavní navigace

Za věrnost bude klienty s hypotékou odměňovat i Česká spořitelna

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 11. 2012

Česká spořitelna se také rozhodla odměňovat své klienty s hypotečním úvěrem za věrnost a představila produkt Hypotéka s prémií. Klient jejím sjednáním může získat část zaplacených úroků ve výši 4 % z vyčerpané hypotéky. Tuto službu si mohou sjednat noví i stávající klienti u hypoték se zbývající minimální dobou splatnosti 20 let a s fixací úrokové sazby na tři, čtyři nebo pět let, informuje zpráva banky. 

Porovnejte obdobný produkt Hypotéka s bonusem od ČSOB, o kterém jsme vás informovali v článku Banky se bojí refinancování, začínají odměňovat klienty za věrnost

Sjednáním Hypotéky s prémií získáte slevu z úrokové sazby pro první období fixace ve výši 0,3 % a v případě, že u banky zůstanete i na další fixační období, dostanete zpět část úroků, které vám banka vyplatí na účet. Tuto prémii dostanete na začátku každého dalšího fixačního období a v případě že u banky zůstanete po celou dobu splatnosti, získáte celkem 4 % z vyčerpané hypotéky zpět.

Výše prémie je závislá na zvolené délce fixace. Např. pokud si klient sjedná hypotéku ve výši 2 mil. Kč se splatností na 20 let a s fixací na 5 let, jeho celková odměna bude 80 000 Kč za předpokladu, že během celé splatnosti zůstane u České spořitelny. Na začátku každého dalšího období fixace pak tedy klient obdrží 26 667 Kč. Postup pro vyplácení prémie najdete na grafu níže. Jednorázový poplatek za službu Hypotéka s prémií je 3 000 Kč a je možné ho zahrnout do výše hypotéky, vysvětluje zpráva. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).