Hlavní navigace

Velké banky se třesou, klesá jim zisk

Sdílet

Arsen Lazarevič 7. 5. 2013

Komerční banka ohlásila pokles čistého zisku v 1. čtvrtletí o desetinu na 3,2 miliardy Kč. Očekávám, že prostředí zůstane dosti obtížné ještě po několik příštích čtvrtletí, ale vzhledem k nadcházejícímu zmírnění fiskální konsolidace jsem optimistický, že hospodářství začne již brzy obracet k růstu, uvedl předseda představenstva a generální ředitel KB Henri Bonnet. Zdá se, že se velké banky jen obtížně dočkají rekordního zisku, který vygenerovaly v minulém roce.

Velké banky také netěší ani nejrůznější iniciativy ohledně vrácení poplatků za správu hypotečních úvěrů. Česká spořitelna se chce na hubenější roky připravit a zahájila výrazná úspory opatření. Má dojít ke zrušení 600 pracovních míst Propuštění se dotkne všech částí banky napříč pozicemi, včetně manažerských, řekla serveru iHned.cz mluvčí ČS Kristýna Havligerová. Záměrem zeštíhlení je zvýšení efektivity, abychom si mohli vytvořit prostor pro další růst, ze kterého budou profitovat hlavně naši klienti, dodala. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 5. 2013 9:54

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  cesky clovek je dost konzervativni a banku nezmeni i kdyz velkym bankam plati velke poplatky. Tudiz vzhledem k tomu, ze tyto velke banky maji obrovske zisky prave z poplatku vybranych od klientu, tak myslim, ze muzou byt v klidu.

 • 25. 8. 2013 22:46

  Agent Bureš

  "Záměrem zeštíhlení je zvýšení efektivity, abychom si mohli vytvořit prostor pro další růst, ze kterého budou profitovat hlavně naši klienti, dodala."

  Zajímalo by mě, jak z toho růstu zisků budou profitovat klienti. Možná tím měla na mysli akcionáře, klienti ze velkého zisku banky budou profitovat dost těžko. Značně pochybuji o tom, že by se klienti díky velkému zisku banky dočkali snížení poplatků, snížení úroků z půjček nebo zvýšení úroků z vkladů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).