Hlavní navigace

Uzavřeli jste nevýhodnou smlouvu o dodávce energií? Při změně obchodních podmínek můžete odstoupit

Sdílet

Pokud máte pocit, že jste uzavřeli nevýhodnou smlouvu o dodávce energií, může vám změna obchodních podmínek výrazně pomoci. Při odstoupení pro změnu obchodních podmínek vůči vám totiž dodavatel nemůže uplatňovat žádné sankce, uvádí Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu. Pokud totiž dodavatel jednostranně změní obchodní podmínky, můžete od smlouvy odstoupit, a to na základě občanského zákoníku i energetického zákona.

Dodavatel energií by vám měl oznámit lhůtu pro odstoupení od smlouvy. Pokud tak ale neučiní, platí pro vás lhůta 3 měsíce od účinnosti změn. Jestliže vám naopak změny náležitým způsobem oznámí, tedy 30 dní před jejich účinností vás o nich informuje a zároveň vás poučí o vašem právu na odstoupení od smlouvy, můžete odstoupit nejpozději desátý den před dnem účinnosti změny. Nestačí informaci o změně zveřejnit na webových stránkách či vyvěsit v provozovně dodavatele. Dodavatel musí oznámení zákazníkovi doručit, typicky prostřednictvím pošty, e-mailu nebo sms. Jinak se nebude k oznámení přihlížet, upozorňuje Lukáš Zelený.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 5. 2016 14:56

    Lukáš Fořt (neregistrovaný)

    Jj, to se nám stalo u B.E., že změnila smluvní podmínky, takže jsme jim hnedka po zjištění zaslali odstupní dopis od smlouvy, samozřejmě doporučeně, aby vše bylo Ok. A co s tím mohli dělat, nic... odstoupení akceptovali a bez problémů nás nechali od nich odejít, když na to máme právo.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).