Hlavní navigace

Studenti letos za bydlení v soukromých bytech zaplatí až o 19 % více

Sdílet

Z interních statistik společnosti UlovDomov.cz vyplynulo, že ceny pronájmu studentských bytů meziročně vzrostly. Nejvyšší nárůst nastal v Praze, kde například cena za pronájem bytu 3+1 vzrostl o 19 %.

Ceny za pronájem bytů.
Autor: UlovDomov.cz

Ceny za pronájem bytů.

Nově tedy za byt 3+1 v Praze zaplatí v průměru 17 900 Kč, což je o 2980 Kč na osobu více. Nárůst cen ale zaznamenají i studenti v Ostravě, kde si za bydlení připlatí o přibližně 13 %.

Zájem studentů o bydlení v soukromí ale narůstá. Zájem o pronájem bytů ze strany studentů je vysoký. Jedná se zejména o velké byty s dispozicí 3+1 či 4+1, což je přirozeně dáno tím, že se do nich vejde větší počet studentů, kteří se o náklady na bydlení vzájemně dělí, a tím je i podstatně snižují, uvádí Tomáš Brychta ze společnosti UlovDomov.cz

Důvodem jsou omezené kapacity univerzitních kolejí a jiný systém fungování, který nabízejí soukromé byty. Někdy ale studenti nemají na výběr. Na univerzitní koleji v Opavě uspěje s žádostí o ubytování každý devátý uchazeč. V Liberci každý třetí uchazeč. Ostatní si tak musejí hledat bydlení jinde.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).