Hlavní navigace

Jak úspěšně požádat o půjčku?

Sdílet

Žádáte o půjčku a nevíte jak postupovat, abyste předešli jejímu zbytečnému zamítnutí. ZUNO Bank zveřejnila několik rad ohledně získávání úvěrů. Na co si dát pozor?

Více úvěrů

Žádáte o novou půjčku, ale aktuálně již nějaké jiné půjčky a úvěry splácíte. Tím může být i kontokorent nebo kreditní karta, ale i mobilní telefon na splátky. Zkuste v takovém případě banku informovat o tom, že toto není první půjčka a požádat o sloučení všech úvěrů do jednoho. Snižujete tím riziko, že vám banka další úvěr již nenabídne, nebo vám nabídne úvěr v nižší částce, než jste si přáli.

Na vše se zeptejte

Zamítnutí půjčky můžete předcházet i vaší informovaností. Kromě webových stránek konkrétní banky může posloužit i zákaznická linka, případně osobní návštěva na pobočce. Zajímat by vás měly nejen základní informace, jako věk, příjem a zaměstnání. V některých případech banky nepočítají studentská stipendia nebo podporu v nezaměstnanosti jako příjem a hledí na vás jako na osobu bez příjmů. Je tedy lepší se informovat dopředu, jaké podmínky banka stanovila.

Lhát se nevyplácí

Při žádosti o půjčku přikročí někteří žadatelé k tomu, že nevyplní údaje pravdivě, aby tak například dosáhli na lepší úrok. Za tímto účelem nejčastěji uvedou vyšší příjem, než jaký mají. Nebo záměrně nevyplní kolonky, na které odpovídat nechce. Všechny tyto kroky ale vedou minimálně k prodloužení celého procesu schvalování, ne-li rovnou k jeho zamítnutí.

Stejnou roli hrají i chyby z nepozornosti, jako překlepy či přehozené kolonky.

Úvěrová historie

Při rozhodování bankám často napomůže i úvěrová historie klienta. Pokud už jste v minulosti měli problémy s tím, abyste svou půjčku zvládali splácet, může to ovlivnit budoucí úvěry. Stejně tak i situace, kdy jste vše spláceli bez potíží, vám může pomoci.

Zamítnutí a zrušení půjčky

Zrušení žádosti o půjčku vás nestaví do špatného světla před bankou. Zrušit žádost můžete například vy, protože nejste spokojeni s podmínkami, které vám banka nabídla. Zkrátka jste se nedohodli. Nebo může vaši žádost zrušit banka, protože jste ji špatně vyplnili. Na vaši úvěrovou historii to ale vliv nemá.

Zamítnutá půjčka však znamená, že jste zažádali a banka se vás rozhodla odmítnout. To není nejlepší signál a pokud se vám toto stane opakovaně, může to mít do budoucna vliv na případné další žádosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).