Spočítejte si...

Zavřít

Sazby u hypoték dosáhly dna. Očekává se růst

Sazby hypotečních úvěrů pravděpodobně dosáhly svého dna. Jak vyplývá ze statistik společnosti GOLEM FINANCE, v červnu již neklesaly, index GOFI70 (hypotéky do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti) stagnoval na úrovni 2,97 %, index GOF85 pak klesl pouze o setinu procenta na 3,09 % a index 100% hypoték se zastavil v červnu na 4,26 %. 

V meziročním srovnání jsou sazby hypoték o víc než půl procenta nižší. Nejvíce oproti loňsku zlevnily 100% hypotéky. 

Příčinou zastavení klesajícího trendu je ukončení některých jarních akcí a také překvapivý vývoj na mezibankovním trhu. Úrokové swapy, které vyjadřují, za kolik si mohou banky obstarávat na mezibankovním trhu likviditu, během května prudce vzrostly a během krátké chvíle se dostaly na úroveň července 2012. Ačkoliv tato změna se přímo dotýká spíše poskytovatelů s menším objemem vlastních zdrojů (vkladů), z dlouhodobého pohledu trh musí na tuto situaci reagovat a bankéři nyní vyčkávají, uvádí zpráva společnosti GOLEM FINANCE.

Z pohledu jejích analytiků se tímto vývojem prostor pro další snížení sazeb uzavřel. A pokud některá z bank bude sazby u 3 a 5letých fixací dále snižovat, bude to už na úkor marže. V následujících měsících očekáváme spíše stagnaci úrokových sazeb s možností růstu v řádu jedné až dvou desetin procenta. Určitý zlom mohou ještě přinést letní kampaně, ale další prolamování historických zápisů je podle našeho názoru v tuto chvíli v nedohlednu, uzavírá zpráva.

V eurozóně znovu roste nezaměstnanost, mladí nemají práci Modrá pyramida trvale zvýhodnila nabídku pro mladší klienty a seniory        
Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
2. 7. 2013 8:38 Nový

Mno...

celé vlákno

Ono to dno asi bude pohyblivé, o dosažení dna čteme už dobré 2 roky...

Cervena Karkulka
Cervena Karkulka (neregistrovaný) 80.188.18.---
2. 7. 2013 9:37 Nový

Re: Mno...

celé vlákno

Ja mam sazbu 1.73, takze nevim, o jakem dnu je v clanku rec...

s Vami je to tezke
s Vami je to tezke (neregistrovaný) ---.capitol.cz
2. 7. 2013 12:01 Nový

Re: Mno...

celé vlákno

to ze index pro treba triletou hypo je 2,09 neznamena ze vsechny banky nabizi 2.09 nektera min nektera vic ... zkuste se priste zamyslet nez neco napisete

JK
JK (neregistrovaný) 194.213.208.---
9. 8. 2013 9:16 Nový

Re: Mno...

celé vlákno

Tohle jednoznační neobjektivní tlak na spotřebitele aby uzavírali hypotéky = do konce roku se dít nic nebude!