Hlavní navigace

S nájemci, kteří neplatí včas nájem, se setkala většina pronajímatelů

Sdílet

Většina lidí, kteří svou nemovitost pronajímají někomu cizímu, se v minulosti minimálně jedenkrát setkala s nájemci, kteří neplatili svůj měsíční nájem řádně a včas. Získat od nich tyto finanční prostředky je navíc velice obtížné. Z interních statistik UlovDomov.cz vyplývá, že každý sedmý prověřený zájemce o bydlení má již zkušenosti alespoň s jednou exekucí, nebo má své trvalé bydliště přihlášeno na obecním úřadě.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč nájemci řádně nesplácejí nájem bývají dluhy a z toho plynoucí insolvence či dokonce exekuce. Vysokou rizikovost současné situace potvrzují nejnovější statistiky, podle kterých je nesolventních 7 % prověřovaných nájemníků a s exekucí jich má zkušenosti až 14 %. Před časem nám např. paní z Jihomoravského kraje při prohlídce bytu doslova mávala bankovkami před očima. Na žádost pronajímatele jsme ji ovšem prověřili a zjistili, že je na ní vypsáno neuvěřitelných devět exekucí, říká Tomáš Brychta ze společnosti UlovDomov.cz.

Rizikovým ukazatelem je i také trvalého bydliště potenciálního nájemce na obecním úřadě. Činí tak převážně osoby, které se potýkají nejen s finančními problémy a jsou v dluzích, ale byl jim například zabaven jejich majetek. Ve výjimečných případech bývá potenciální nájemce dokonce hledán Policií ČR (0,4 %, tedy jeden z 250).

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 1. 2016 17:27

  Marc (neregistrovaný) 91.217.96.---

  Já mám 5 exekuci a za 7 let jsem nikdy nezaplatil nejam. To nema nic společného s exekucemi. Neplatit nájem může i ten kdo nemá dluhy. Takže článek o .... pro kapitalisty.

 • 29. 1. 2016 12:04

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vetsina dnesnich pronajimatelu svymi podminkami a pristupem takove problemove najemniky primo vyhledava, zatimco ty mozne neproblemove odrazuje. Pak se nesmi divit, ze dostavaji presne to co chteji.

 • 29. 1. 2016 12:25

  M (neregistrovaný) ---.wifi.ovanet.cz

  Plácáš nesmysly.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).