Hlavní navigace

Raiffeisenbank nabízí odložené platby. Službu převzala od Equa bank

17. 10. 2022

Sdílet

Nakupování, Aliexpress Autor: Depositphotos

Odložená platba je úvěrový produkt, jež umožňuje objednat zboží či službu, za které zaplatíte za dva týdny, nebo i později.

Raiffeisenbank přejala službu PlatímPak od Equa bank a začala pod touto hlavičkou nabízet na e-shopech odložené platby.

Služba PlatímPak nabízí bezúročný a bezpoplatkový odklad placení o 30 dní pro nákupy do výše 25 tisíc korun.

Služba je k využití na partnerských e-shopech pod tlačítkem PlatímPak, které se zákazníkům ukáže při výběru platby. Podmínkou je vyplnění krátké online žádosti se základními údaji.

Platby si touto cestou mohou odložit zájemci bez ohledu na to, zda jsou či nejsou klienty Raiffeisenbank. V případě, že ale mají účet u této banky, mohou mít i více nesplacených odložených plateb najednou, mají možnost si nastavit automatické splacení k datu splatnosti inkasem z bankovního účtu atp.

Odložená platba je dostupná na e-shopech s platebními branami ComGate a ThePay a dále prostřednictvím platforem Shoptet a opensource nebo přímým napojením API.

Odložené platby

Odložené platby, které se označují také zkratkou BNPL (buy now, pay later), nabízí na našem trhu také fintech Twisto, Skip Pay (bývalé Mallpay) a dále Alza se službou Třetinka. 

Ačkoli je na trhu snaha odložené platby neškatulkovat jako půjčky, pravidla fungování jsou úvěrovým produktům podobná a zákon o spotřebitelském úvěru už v § 2 odloženou platbu nekompromisně identifikuje jako jednu z podob spotřebitelského úvěru.

Twisto a Mallpay nabízejí kromě rychlé odložené platby také službu s většími možnostmi a limity, výměnou za větší ověření. S takovými produkty už si pak můžete pořídit také platební kartu, která je vlastně kreditkou. Podrobněji jsme je porovnávali v článku Kromě odložených plateb nabízí fintechy i platební karty. Jaké výhody s nimi získáte?

Jak fungují odložené platby a kdy je můžete využít? Přečtěte si také:

Jak fungují odložené platby a kdy je můžete využít?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).