Hlavní navigace

Proč jsou jižanské státy zadlužené? Stát jim platí za úklid sněhu v létě

Sdílet

Gabriela Hájková 30. 9. 2011

Není sice apríl, ale protože jsme redakce pro každou legraci, dovolíme si při pátku osvěžit čtenáře kuriózními zprávičkami, které vás možná naladí na večer lépe, než zprávy z trhů.

O tom, že se v Řecku platí důchody i několik let po smrti pojištěnce nebo že státní zaměstnanci dostávají ročně přes 17 měsíčních platů už jsme vás informovali v článku: Poslat řeckého čuníka na porážku?

Další důkaz jižanské bohorovnosti včera  v dobrém rozmaru přinesla ČTK. Podle jejích zpráv si totiž jeden sicilský zaměstnanec veřejných služeb v Palermu nechával proplatit přesčasové hodiny za odklízení sněhu v jarních a letních měsících, kdy už na Sicílii není díky vyšším teplotám ani vločka.

Zaměstnanec navzdory tomu požádal o zaplacení 17 přesčasových hodin za odklízení sněhu v dubnu, kdy byly teploty kolem 10 stupňů. V květnu si pak za tuto dřinu požádal o zaplacení dalších 50 hodin, v červnu 38, v červenci 44 a v srpnu, kdy jsou rovnou třicítky, pak rovnou o 200 přesčasových hodin. Proplacených nakonec dostal „jen“ 45 hodin.

Podle listu La Repubblica je to zřejmě jeden z důvodů, proč má Sicílie na svých 17 000 zaměstnanců osmkrát vyšší výdaje než Lombardie, která je nejrozvinutějším regionem na severu Itálie.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 10. 2011 20:41

    Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 93.89.107.---

    Je to jen o míře korupce, ne o hlouposti. Ten zaměstnanec nárokující přesčasy za úklid sněhu ty peníze buď vůbec nedostal nebo jen částečně. Mnohdy je to na úřadech státní správy či samosprávy i u nás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).