Hlavní navigace

Proč jsou jižanské státy zadlužené? Stát jim platí za úklid sněhu v létě

Gabriela Hájková

Není sice apríl, ale protože jsme redakce pro každou legraci, dovolíme si při pátku osvěžit čtenáře kuriózními zprávičkami, které vás možná naladí na večer lépe, než zprávy z trhů.

O tom, že se v Řecku platí důchody i několik let po smrti pojištěnce nebo že státní zaměstnanci dostávají ročně přes 17 měsíčních platů už jsme vás informovali v článku: Poslat řeckého čuníka na porážku?

Další důkaz jižanské bohorovnosti včera  v dobrém rozmaru přinesla ČTK. Podle jejích zpráv si totiž jeden sicilský zaměstnanec veřejných služeb v Palermu nechával proplatit přesčasové hodiny za odklízení sněhu v jarních a letních měsících, kdy už na Sicílii není díky vyšším teplotám ani vločka.

Zaměstnanec navzdory tomu požádal o zaplacení 17 přesčasových hodin za odklízení sněhu v dubnu, kdy byly teploty kolem 10 stupňů. V květnu si pak za tuto dřinu požádal o zaplacení dalších 50 hodin, v červnu 38, v červenci 44 a v srpnu, kdy jsou rovnou třicítky, pak rovnou o 200 přesčasových hodin. Proplacených nakonec dostal „jen“ 45 hodin.

Podle listu La Repubblica je to zřejmě jeden z důvodů, proč má Sicílie na svých 17 000 zaměstnanců osmkrát vyšší výdaje než Lombardie, která je nejrozvinutějším regionem na severu Itálie.


Našli jste v článku chybu?