Hlavní navigace

Konkurence na kolejích přináší první ovoce: České dráhy zlevní některé spoje

Sdílet

Gabriela Hájková 30. 9. 2011

Konkurenční boj v železniční dopravě přináší své první výsledky. České dráhy zareagovaly na nástup konkurenční RegioJet a od pondělí 3. října nabídnou zvýhodněné jízdné na tratích mezi Prahou a Brnem, Zlínem, Ostravou a Hradcem Králové. Například jízda z Olomouce do Prahy vás tak místo 310 Kč nově bude stát jen 220 Kč. Z Ostravy do Prahy pak nově zaplatíte místo 438 Kč jen 295 Kč.

Akční sleva mezi Prahou a Hradcem Králové by měla trvat do konce října, ale bližší časové omezení u ostatních nabídek zatím nemáme, řekla Kateřina Šubová z tiskového oddělení Českých drah. Uvedla také, že pokud si zákazník koupí jízdenku na trasu delší než 140 km, dostane k ní zároveň místenku do druhé třídy zdarma. Na spoje pendolino si ale za místenku připlatíte vždy.  Na vybraných tratích České dráhy zlevní i jízdenky SporoTicket.

U společnosti RegioJet zaplatíte například za jízdné na trase Praha – Ostrava 420 Kč. Pokud ho ale pořídíte přes tzv. kreditní jízdenku, vyjde vás na 230 Kč. Podmínkou je pouze bezplatná registrace na webu. Za 295 Kč pak můžete využít i otevřenou jízdenku,  u které si online nebo pomocí SMS rezervujete místenku.

Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj reagoval na slevy Českých drah s tím, že konkurenční boj dopravce vítá, ale konkrétní kroky nejdou správným směrem. Namísto toho, aby dráhy představily zásadní zlepšení služeb pro cestující, přišly s úpravou cen, řekl s tím, že se jedná o zneužití monopolního postavení drah a skutečnosti, že ČD dostávají dotace na provozování svých vlaků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).