Hlavní navigace

Druhým nejdůležitějším kritériem pro výběr práce je pro Čechy doba dojíždění

Sdílet

Blízkost místa výkonu práce je druhým nejdůležitějším kritériem, dle něhož se Češi rozhodují o přijetí nové pracovní nabídky.  Čtvrtina Čechů je ochotna dojíždět do práce maximálně 10 kilometrů. Polovina dotázaných je ochotna jet za prací vzdálenost do 40 km a pouze jedna čtvrtina by cestovala přes 50 km do práce. Prvním rozhodovacím kritériem je mzda. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila agentura Grafton Recruitment mezi 1830 respondenty.

Tomu odpovídá i čas, který jsou Češi ochotní obětovat na dojíždění. Více než čtvrtina odpověděla, že nechce trávit na cestě delší čas než půl hodiny, nadpoloviční většina (56 %) je ochotna denně jezdit 30 – 60 minut a 16 % i více než hodinu.

„Lidé tak zbytečně přicházejí o lukrativní pracovní nabídky jen proto, že nejsou v místě jejich bydliště. Připravují se tak nejen o širší možnosti kariérního růstu, ale i o lepší finanční ohodnocení a uplatnění v oboru. Popřípadě jsou nezaměstnaní delší dobu, než je nezbytně nutné, jen proto, že nejsou ochotni za prací cestovat či se stěhovat. Výjimkou není ani situace, že uchazeči odmítnou pracovní nabídku jen proto, že je sídlo společnosti v jiné části města, než ve které žijí,“ říká Jon Hill, ředitel Grafton Recruitment

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).