Spočítejte si...

Zavřít

Chcete stavět pasivní dům a nevíte jak? Na akci vám poradí, jak na to

Centrum pasivního domu pod záštitou Státního fondu životního prostředí ČR pořádá akci s názvem Dny pasivních domů. O víkendu od 13. do 15. listopadu 2015 v rámci této akce můžete navštívit už zabydlené domy a další budovy s kvalitní obálkou, zdravým vnitřním prostředím a minimálními náklady na vytápění. Budete zde mít příležitost se pobavit s architekty, majiteli a uživateli těchto domů a zeptat se na jejich zkušenosti.

Na speciálním webu najdete seznam domů po celé České republice, které se do akce zapojí i jejich otevírací dobu, během které můžete přijít. Najdete tu rodinné domy, vzorové byty, ale například také ZUŠ Karla Malicha v Holicích, která v rámci soutěže Stavba roku získala Cenu Státního fondu životního prostředí ČR za energetické a ekologické řešení stavby.

Na řadě míst bude kromě organizovaných prohlídek s architekty zajištěn i doprovodný program. V souvislosti s akcí se také v Praze uskuteční specializovaná školení, na kterých se dozvíte, na co si dát pozor při stavbě či nákupu domu. Vstupné stojí 499 Kč.

Druhým nejdůležitějším kritériem pro výběr práce je pro Čechy doba dojíždění Kvalitní potraviny, které splní speciální normy, ponesou cechovní značku