Hlavní navigace

Při hledání pronájmu máme zájem hlavně o dvoupokojové byty. Je jich ale málo

Sdílet

Pokud sháníme v České republice pronájem, preferujeme byt s dispozicí 2+1. Podle průzkumu společnosti UlovDomov.cz jej chce 24 % potenciálních nájemců. Nabídka bytů s takovou dispozicí je ale velmi omezená a poptávka převyšuje nabídku.

Velice žádané jsou i byty 2+kk, kde sice není oddělená kuchyň, ale stále jde o dvoupokojový byt. Ten preferuje 21 % respondentů. Přibližně pětina (19 %) se poohlíží po bytě 1+1 a 15 % dotázaných hledá 1+kk. I těchto bytů je ale na trhu nedostatek.

Preference se mírně liší podle jednotlivých regionů. V Ostravě mají lidé největší zájem o byty 2+1, a to ve 33 % případů. Zde však poptávka převyšuje nabídku o 10 %. Oblíbené jsou ale i třípokojové byty s oddělenou kuchyní. V tomto případě je poptávka dvojnásobná oproti Praze a Brnu.

V Praze jsou nejvyhledávanějšími byty ty s dispozicemi 2+kk (28 %). Tyto byty také tvoří výjimku a nabídka poptávku převyšuje o 11 %. Dvoupokojový byt s oddělenou kuchyní tu oproti Ostravě poptává jen 16 % zájemců.

Lidé shánějící bydlení v Brně preferují byty s nejmenšími dispozicemi. Nejoblíbenější jsou tu jednopokojové byty s kuchyňským koutem (23 %), jednopokojové byty (20 %) a dvoupokojové byty (22 %) s oddělenou kuchyní. I tady ale poptávky výrazně převyšuje nabídku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).