Hlavní navigace

Přes 40 000 českých domácností chce změnit dodavatele energií

Sdílet

Jen něco málo přes tři měsíce od spuštění kampaně „Chci výhodnější energie“ se zaregistrovalo přes 40 000 domácností s cílem získat nižší ceny a lepší podmínky od dodavatelů elektřiny či plynu. Akci spustila spotřebitelská organizace dTest.

Jedná se o hromadnou změnu dodavatele energií v ČR. Cílem je získat silnější vyjednávací pozici vůči dodavatelům energií a následně i nižší ceny a lepší smluvní podmínky pro zapojené spotřebitele. Účast v hromadné změně dodavatele energií je nezávazná, bezplatná a je otevřená všem spotřebitelům. Platí, že čím více domácností se zapojí, tím silnější vyjednávací pozici společně mají, a tím lepší podmínky dodávek elektřiny a plynu mohou získat, dodává Martin Černý, ředitel spotřebitelské organizace dTest..

V západní Evropě změnili dodavatele stovky tisíc domácností. V minulých letech proběhly tyto akce například v Rakousku, Slovinsku, Belgii, Itálii, Nizozemí, Velké Británii či ve Francii.

V Rakousku tímto způsobem změnilo v letech 2013–2015 dodavatele 82 500 domácností, v Nizozemí v letech 2011–2014 více než 280 000 domácností. Fáze přihlašování stále probíhá. Pokud se i vy chcete zaregistrovat, můžete tak učinit ještě den před samotnou aukcí – tedy 10. února na příslušném webu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 3. 2016 12:12

    Antonín (neregistrovaný) ---.nos-oignons.net

    Jít do aukce s dtestem pro mě byla celkem výzva. Sice bylo o nervy čekat na verdikt, ale vítězství 3e mě maximálně uspokojilo. Obdržel jsem už i rozpis, kolik budu nyní po novu platit a dle stanovené částky mám za to, že jakékoliv představy spojené s bohemia energy a promítající se do aukční ceny byly naprosto zbytečné. Jen agenda bude od začátku dubna u nich, jinak vše v rukou 3e.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).