Hlavní navigace

Přes 40 000 českých domácností chce změnit dodavatele energií

Veronika Doskočilová

Jen něco málo přes tři měsíce od spuštění kampaně „Chci výhodnější energie“ se zaregistrovalo přes 40 000 domácností s cílem získat nižší ceny a lepší podmínky od dodavatelů elektřiny či plynu. Akci spustila spotřebitelská organizace dTest.

Jedná se o hromadnou změnu dodavatele energií v ČR. Cílem je získat silnější vyjednávací pozici vůči dodavatelům energií a následně i nižší ceny a lepší smluvní podmínky pro zapojené spotřebitele. Účast v hromadné změně dodavatele energií je nezávazná, bezplatná a je otevřená všem spotřebitelům. Platí, že čím více domácností se zapojí, tím silnější vyjednávací pozici společně mají, a tím lepší podmínky dodávek elektřiny a plynu mohou získat, dodává Martin Černý, ředitel spotřebitelské organizace dTest..

V západní Evropě změnili dodavatele stovky tisíc domácností. V minulých letech proběhly tyto akce například v Rakousku, Slovinsku, Belgii, Itálii, Nizozemí, Velké Británii či ve Francii.

V Rakousku tímto způsobem změnilo v letech 2013–2015 dodavatele 82 500 domácností, v Nizozemí v letech 2011–2014 více než 280 000 domácností. Fáze přihlašování stále probíhá. Pokud se i vy chcete zaregistrovat, můžete tak učinit ještě den před samotnou aukcí – tedy 10. února na příslušném webu.

Našli jste v článku chybu?
  • 31. 3. 2016 12:12

    Antonín (neregistrovaný) ---.nos-oignons.net

    Jít do aukce s dtestem pro mě byla celkem výzva. Sice bylo o nervy čekat na verdikt, ale vítězství 3e mě maximálně uspokojilo. Obdržel jsem už i rozpis, kolik budu nyní po novu platit a dle stanovené částky mám za to, že jakékoliv představy spojené s bohemia energy a promítající se do aukční ceny byly naprosto zbytečné. Jen agenda bude od začátku dubna u nich, jinak vše v rukou 3e.