Hlavní navigace

Aplikace Melinda je nyní dostupná i pro iPhone

Sdílet

V prosinci 2015 spustila Česká spořitelna dárcovskou aplikaci Melinda, prostřednictvím které můžete přispívat na různé dobročinné projekty a neziskové organizace. O tom jsme vás již informovali v prosincové aktualitě.

Aplikace ale byla dostupná pouze pro operační systém Android. Od 13. ledna 2016 je však nově dostupná také pro operační systém iOS.

Darování funguje na jednoduchém principu. Vyberete si projekty, na které chcete pravidelně či jednorázově přispět. A poté si nastavíte míru zaokrouhlení při platbě kartou a svůj měsíční limit štědrosti. Tedy například, že se budou vaše platby zaokrouhlovat vždy na celá čísla, a to až do chvíle, než tímto způsobem darujete 100 Kč měsíčně. Po dosažení tohoto limitu se už platby zaokrouhlovat nebudou.

Aplikace Melinda je prozatím pro klienty České spořitelny, musíte u ní mít účet a platit kartou.

V současné chvíli mohou dárci přispívat například na prevenci nadměrné konzumace návykových látek v tanečních klubech, na lepší školu pro děti ze sociálně slabších rodin, na výchovu asistenčních psů pro lidi se zdravotním postižením anebo na pořízení nových počítačů do PC učeben pro seniory.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).