Hlavní navigace

Přeregistrovali jste se k jiné pojišťovně a chcete zpět? Musíte si půl roku počkat

Sdílet

Provést registraci k jiné zdravotní pojišťovně a následně se vrátit ke své původní samozřejmě možné je. Ne ale hned. Je potřeba dodržet určité lhůty podle toho, od kdy jste u nové zdravotní pojišťovny zaregistrováni.

Jestliže jste u nové pojišťovny od 1. ledna 2017, máte možnost si v období od 1. července do 30. září 2017 podat přihlášku k jiné zdravotní pojišťovně. K té pak budete převedeni od 1. ledna 2018. Pokud u nové pojišťovny teprve budete od letošního 1. července, musíte s přihláškou zpět počkat na přeregistrační termín od 1. 1. do 31. 3. příštího roku a přechod se následně uskuteční k 1. červenci, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Tyto termíny jsou stanoveny přímo zákonem. Zdravotní pojišťovnu navíc smíte měnit jen jednou za 12 měsíců, a to vždy k 1. dni kalendářního pololetí – tedy k 1. lednu nebo k 1. červenci.

Důležité je i neprošvihnout dané lhůty. Chcete-li změnit zdravotní pojišťovnu k 1. červenci, musíte podat přihlášku v období od 1. ledna do 31. března. Pokud chcete změnu od 1. ledna, je potřeba podat přihlášku mezi 1. červencem a 30. září.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).