Hlavní navigace

Na dovolenou si chce půjčit 5 % Čechů. O finančních produktech skoro nic neví

Sdílet

Časy dovolených se blíží a s tím i počet Čechů, kteří sice na dovolenou peníze nemají, ale situaci se rozhodli řešit půjčkou. Podle průzkumu skupiny KRUK si půjčku za účelem dovolené plánuje vzít 5 % Čechů.

Nejčastěji si kvůli dovolené půjčují lidé ze Západních Čech, Severní Moravy a z Prahy. Ti také přiznávají, že mají velice omezené znalosti finančních produktů, nebo vůbec žádné. Běžnými důvody půjček jsou ale nákupy vozidel (32 %), pořízení či stavba bydlení (30 %) a nákup vybavení (29 %).

Někteří se naopak chystají na přivýdělek, aby své dluhy splatili. Sezóna brigád začíná již v květnu a končí až v říjnu. Tradičně roste poptávka po pracovní síle v zemědělství a stavebnictví, ale brigádníky přijímají i restaurace, obchodní domy nebo výrobní závody, které potřebují pokrýt sezónní nárůst zákazníků i dovolené svých stálých zaměstnanců, uzavírá Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 6. 2017 20:24

    Jurak König (neregistrovaný) 2a02:810a:83c0:----:----:----:----:----

    A pak budeme brečet, že nemáme v důchodu vůbec na nic :) Ušetřit se dá na cokoliv, nemám na dovolenou? Vezmu auto/vlak a jedu pod stan k nejbližšímu jezeru, nebudu se kvůli tomu zadlužovat (hlavně pokud perspektivně neočekávám daleko vyšší příjmy). Lidi, začněte si šetřit, zajímat se o finance, a tím i o svoji budoucnost. Doporučuji začít zde http://www.investice.cz/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).