Hlavní navigace

Odradí nás alarm, kamery či bezpečnostní dveře a okna, tvrdí bývalí zloději

Sdílet

Gabriela Hájková 26. 5. 2015

Blíží se sezóna dovolených a také sezóna zlodějů hledajících cennosti v opuštěných nemovitostech. Věta „příležitost dělá zloděje“ je sice klišé, ale u zabezpečení domu před dovolenou je toto tvrzení na místě. Není žádným tajemstvím, že drtivá většina pachatelů je schopna se do průměrně zabezpečeného domu nebo bytu dostat během několika minut ať už dveřmi, oknem nebo sklepem či garáží.

Z průzkumů mezi trestanými lidmi za krádeže a vloupání vyplývá, že většinu zlodějů odradí komplikace v podobě alarmu napojeného na bezpečnostní službu, bezpečnostní okna a dveře nebo kamerový systém či pes nebo přítomnost sousedů v paneláku.

Pokud odjíždíte na delší dobu, raději se o tom příliš nešiřte na sociálních sítích, zavřete všechna okna a zamkněte všechny dveře a zajistěte, aby k vám pravidelně zaskočili příbuzní či přátelé vybrat schránku a chvíli pobýt v nemovitosti, aby ta budila dojem obydlení. 

Další užitečné rady ohledně jednoduchého ale účinného zabezpečení najdete v článku Proč zloději vykradou zrovna váš dům?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).