Finanční správa: Obchody s Bitcoiny zdaníme

Finanční správa hledá způsoby, jak zdanit obchody ve virtuální měně Bitcoin. Finanční správa sleduje vývoj v oblasti virtuálních měn již několik let a do budoucna chystá nový zákon, který bude upravovat obchodování velkých objemů bitcoinů z pohledu DPH, uvedla pro Právo mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová s tím, že pokud by Bitcoiny byly použity k operacím, které by negativně ovlivnily výběr daně, je podle Petlachové Finanční správa připravena zasáhnout.

Údajně finanční analytici spolupracují s bankovním sektorem a s orgány činnými v trestním řízení. Žádná banka v ČR však nenabízí bitcoinovou peněženku, možnosti bankovního sektoru, jak by mohl zjistit vlastníka Bitcoinů, tedy žádné nejsou.

Veškeré příjmy plynoucí z prodeje bitcoinů jsou dnes chápány jako příjem podléhající dani z příjmů, s možným uplatněním nákladů na jejich dosažení. Výklad konkrétních dopadů do jednotlivých aktivit s virtuálními měnami, mezi které patří samotná produkce, spekulativní nákupy, směnárenství, platba a další, bude upřesněn v rámci sjednocování evropského pohledu na tento nový fenomén, doplnila Petlachová. Také Policie chce zřídit speciální tým, který by se touto měnou zabýval. K tématu čtěte: Stroukal: Bitcoin zajímá banky, možná ale za něj koupíte i vraždu

Odradí nás alarm, kamery či bezpečnostní dveře a okna, tvrdí bývalí zloději Airbagy Takata mohou zabíjet, v Česku se svolává 6000 vozidel        
Karel
Karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
26. 5. 2015 15:20 Nový

Hodně štěstí

To jsem zvědavý, jak bude finanční správa dohledávat, vymáhat a vybírat daně od lidí, kteří si pošlou bitcoiny na burzu a vybírat si je budou anonymně z bankomatu... viz např.
http://cointelegraph.cz/news/114383/danska-burza-predstavila-nanocard-bitcoinovou-debetni-kartu-nove-generace