Hlavní navigace

Finanční správa: Obchody s Bitcoiny zdaníme

26. 5. 2015

Sdílet

Finanční správa hledá způsoby, jak zdanit obchody ve virtuální měně Bitcoin. Finanční správa sleduje vývoj v oblasti virtuálních měn již několik let a do budoucna chystá nový zákon, který bude upravovat obchodování velkých objemů bitcoinů z pohledu DPH, uvedla pro Právo mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Petlachová s tím, že pokud by Bitcoiny byly použity k operacím, které by negativně ovlivnily výběr daně, je podle Petlachové Finanční správa připravena zasáhnout.

Údajně finanční analytici spolupracují s bankovním sektorem a s orgány činnými v trestním řízení. Žádná banka v ČR však nenabízí bitcoinovou peněženku, možnosti bankovního sektoru, jak by mohl zjistit vlastníka Bitcoinů, tedy žádné nejsou.

Veškeré příjmy plynoucí z prodeje bitcoinů jsou dnes chápány jako příjem podléhající dani z příjmů, s možným uplatněním nákladů na jejich dosažení. Výklad konkrétních dopadů do jednotlivých aktivit s virtuálními měnami, mezi které patří samotná produkce, spekulativní nákupy, směnárenství, platba a další, bude upřesněn v rámci sjednocování evropského pohledu na tento nový fenomén, doplnila Petlachová. Také Policie chce zřídit speciální tým, který by se touto měnou zabýval. K tématu čtěte: Stroukal: Bitcoin zajímá banky, možná ale za něj koupíte i vraždu

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).