Hlavní navigace

Nezaměstnanost se snížila. Pomáhají sezónní práce

Sdílet

Nezaměstnanost se v březnu snížila na 7,2 %, což je o 0,3 % lepší výsledek než v únoru. Bez práce bylo ke konci března 525 315 lidí, což je téměř o 23 000 méně než v předchozím měsíci. Zaměstnanosti pomáhá začátek sezónních prací, zvyšovat by se podle zprávy Úřadu práce ČR (ÚP ČR) měla i v dalších měsících.

Situaci na trhu práce ovlivňuje rozjezd sezónních prací především ve stavebnictví a zemědělství, dále pak v lesnictví, těžbě, potravinářství či turistickém ruchu, řekla Kateřina Sadílková z ÚP ČR a dodala, že s příchodem teplejšího počasí by měli zaměstnavatelé pravděpodobně obsazovat další pozice.

Během března klesala nezaměstnanost ve všech regionech, nejvíce ale v okresech Jindřichův Hradec (o 10,3 %), Klatovech (o 10,2 %) a Chrudimi (o 9,7 %). Nejnižší nezaměstnanost ze všech krajů obecně má tradičně Praha.

Zaměstnavatelé měli v tomto měsíci největší zájem o řidiče nákladních automobilů, autobusů a tramvají, pomocné pracovníky ve výrobě, kováře a nástrojaře, montážní dělníky a pracovníky v oblasti ochrany a ostrahy.

Nejvíce se s nezaměstnaností stále potýká Ústecký kraj. Lidí bez práce je nejvíce v okresech  Bruntál (33,4 %), Ústí nad Labem (25,4 %), Karviná (25,2 %), Most (23,9 %) a shodně Jeseník a Chomutov (23 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).