MPSV chce omezit agenturní zaměstnávání dobou i počtem pracovníků ve firmě

Ministerstvo práce a sociálních věcí plánuje novelizovat předpisy upravující agenturní zaměstnávání. Navrhuje omezit agenturních pracovní poměry na dobu určitou na maximálně třikrát tři roky a chce také stanovit maximální kvóty 15 % agenturních zaměstnanců, kteří mohou být přiděleni k jednomu zaměstnavateli. Změny by mohly být účinné už k 1. lednu 2016.

V současnosti se na agenturní zaměstnávání vztahuje výjimka z omezení řetězení pracovních poměrů na dobu neurčitou, kterou stanovuje zákoník práce (tzv. 3 × 3 roky). Ministerstvo chce výjimku zrušit. Nadto by mělo začít platit omezení, podle kterého by jeden zaměstnavatel nemohl zaměstnat více agenturních pracovníků, než odpovídá 15% podílu všech jeho zaměstnanců.

Řecko splácí dluhy dluhem Nezaměstnanost se snížila. Pomáhají sezónní práce        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
9. 4. 2015 11:13 Nový

Soumrak agenturnich vyzirku ?

Ta kvota vypada jako prekvapive dobry navrh. Holt uz to nepujde tak hladce, prodat otroka do firmy a brat si polovinu jeho vydelku. To to trvalo.

Pracující člověk
Pracující člověk (neregistrovaný) 89.203.212.---
4. 12. 2015 0:41 Nový

Zlodějna

Agenturní zaměstnávání je jenom legální okrádání lidí. Agentury nedodržují zákoník práce. Především se jedná o §309, kde se píše, že agenturní pracovník musí mít stejné mzdové podmínky jako kmenový zaměstnanec na obdobné pozici.