Nepodceňte sílu dobrého životopisu. Jak na něj?

Pokud hledáte práci, nepodceňujte kvalitu životopisu. Je to vaše vizitka, kterou uvidí personalisté a manažeři jako první. Výsledky průzkumu před časem navíc prokázaly, že prvním pročtením životopisu kandidáta stráví zhruba 5 – 10 minut.  Psaní vašeho CV byste tedy rozhodně neměli považovat za formalitu a vypracovat ho pečlivě jak po faktické tak i po vizuální stránce. K tomu se vám může hodit program CV Životopis Creator ze sesterského serveru Slunečnice.cz, který vám psaní životopisu usnadní.

Mezi nejdůležitější vlastnosti, kterých si manažeři cení, patří podle průzkumu schopnost uplatnit znalosti z oboru a pracovat v týmu. K tomu, aby vybrali pracovníka pak většinou v ČR potřebují dvě až tři kola výběrového řízení. Obsazení pozice většinou trvá 2 až 3 týdny.

Pátek 13tého? Pro každou pojišťovnu je tento den šťastný jinak Některé potraviny zdražují extrémní rychlostí        
Logik
Logik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 9. 2013 13:38 Nový

Opakující se článek

Paní Klimánková, tento článek tu máte už nejméně potřetí v krátkém časovém odstupu. To nepovažuji za seriózní vůči čtenářům. Naposled se objevil jako http://www.mesec.cz/aktuality/zapusobte-jeste-pred-pohovorem-jak-na-dobry-zivotopis

Už předtím jsem Vám v něm kritizovala větu "Výsledky průzkumu před časem navíc prokázaly, že prvním pročtením životopisu kandidáta stráví zhruba 5 – 10 minut." Za 5-10 minut musím mít CV přečtené celé a důkladně. 5-10 sekund by bylo možná přehnaně málo, ale v případě některých firem a některých postů to je třeba 20 sekund běžné. Když článek uvádíte opakovaně, proč jste alespoň toto neopravila?

Googlem jsem jej okamžitě našla: http://www.mesec.cz/aktuality/jak-zaujmout-zamestnavatele-jeste-pred-pohovorem/

A google odkalil i další exempláře:
http://www.mesec.cz/aktuality/ohromte-zamestnavatele-jeste-pred-pohovorem-dokonalym-zivotopisem-jak-na-to/

http://www.mesec.cz/aktuality/zapusobte-hned-pri-pohovoru-skvele-zpracovanym-zivotopisem-jak-na-to/